Kuranı Kerimin mucizelerinden biriside bu olsa gerek. 610 sayfalık bir kitabı satırı satırına ezberlemek mümkün değil ama söz konusu Kuran-ı Kerim olunca mümkün oluyor. Allah Teala(cc) kendi kitabını okuyup onun hafızı olmak isteyenlere işi kolaylaştırıyor. 12 yaşında bir çocuk 3 ayda 610 sayfalık Kuran-ı Kerimi baştan sona ezberliyor. Konya'nın Karapınar ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Elif Özen, aldığı özel eğitimle 3 ayda hafız oldu.

"ABLAMIN MEZUNİYETİNDE KARAR VERDİM"

Ablasının da hafız olduğunu anlatan Özen, "Ablamın hafız olduğu mezuniyetinde, taç giyme töreninde çok duygulandım. O gün hafız olmaya karar verdim." dedi.

"KISA SÜREDE HAFIZ OLMAYI BAŞARDIM"

Özen, ilçedeki Zafer Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimine başladığını belirterek, şöyle devam etti, "Kursta benim yaşımda öğrenci yoktu. Buna üzülüyordum ama kurstaki büyüklerim ve hocalarım beni seviyordu. Bu beni mutlu etti. Kısa sürede hafız olmayı başardım. Çok mutluyum. Hafız olmak için disiplinli çalışma, hocaların söylediklerine itaat ve fedakarlığın olması gerektiğini düşünüyorum. Benim gibi hafız olmak isteyenlere de bunları tavsiye ediyorum. Allah'a hamdolsun hafız oldum. Bundan sonra da ezberlediğim ayetlerin anlamlarını anlamak için Arapça öğrenmek istiyorum. Hayatımı da bu doğrultuda yaşamaya çalışacağım."

EĞİTİMİN ARDINDAN SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI

Eğitiminin ardından girdiği sınavda gösterdiği başarıyla hafızlık sertifikasını almaya hak kazandığını dile getiren Özen, "Daha sonra hafızlık bölge yarışmasına girdim. Orada başarı beklentim yoktu. Yarışmada üçüncü oldum. Çok mutluyum, farklı bir duygu yaşadım." diye konuştu.

HOCALARI 20-25 DAKİKADA EZBERLEDİĞİNİ FARK ETTİ

Zafer Kur'an Kursu Yöneticisi Rukiye Sarıçiçek de Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hafızlık Eğitim Sistemini kurslarında uyguladıklarını söyledi.

Elif'in 20-25 dakikada hiç okumadığı bir sayfayı ezberlediğini fark ettiklerini belirten Sarıçiçek, "Sonra her 10 cüzde bir sayfasını artırdık. Böylelikle 3 ay gibi kısa sürede hafızlığı tamamladı. Bu uygulama ile öğrencimiz hafız oldu. Allah'a hamdolsun. Elif, Diyanet'in düzenlediği İç Anadolu Bölgesi Hafızlık Yarışması'nda üçüncü oldu. Bu da bizim için mutluluk verici bir başka başarısıydı." ifadelerini kullandı.

Ankara'da Rusya Büyükelçisi Karlov'a silahlı saldırı Hayatını Kaybetti Tıkla Haberi Gör

"BAŞARISINI ÖĞRENİNCE İNANAMADIM"

Karapınar Müftüsü Kadir Demirlenk de Elif'in başarısıyla gurur duyduklarını söyledi.
Küçük yaşta yapılan hafızlığın önemine dikkati çeken Demirlenk, Elif'in başarısını örnek göstererek, velileri çocuklarını Kur'an-ı Kerim ile bütünleştirmeye davet ettiklerini aktardı.

3ayda ortaokul öğrencisi hafız oldu ile ilgili görsel sonucu

1-2 YIL OLAN HAFIZLIK SÜRECİNİ 3 AYDA TAMAMLADI

Demirlenk, 10-12 yaşlarındaki çocukların hafızlık eğitimini 2 yılda tamamlayabildiğine değinerek, şunları kaydetti, "12 yaşındaki bir öğrencinin 3 ay gibi sürede hafız olması gerçekten şaşırtıcı bir durum. Hafızlık için 3 aylık süre çok kısa zamandır. Hocamızdan, Elif'in başarısını öğrenince inanamadım. 'Üç ayda bir çocuk nasıl hafız olur?' dedim. Elif kızımızın yanına gelip, hafızlığını kontrol ettiğimde hakikaten sağlam bir şekilde hafızlığını tamamladığını gördüm. Elif, 1-2 yıl olan hafızlık eğitimini olağanüstü bir çabayla 3 ayda tamamladı. Hedefimiz; bu eğitim sistemi ile diğer öğrencilerimizin de 12 ayda hafız olmasını sağlamak."

Erzurumsayfası olarak öğrenciyi ve hocalarını tebrik ediyoruz.