Şekerde büyük satış...

Aralarında Erzurum Şeker Fabrikasının da bulunduğu ülke genelinde 14 tane şeker fabrikası birden satılacak!

Satışla birlikte bu fabrikaların diğerlerinde olduğu gibi zamanla kapatılacağı gün gibi ortada iken satış kararından dönülmüyor.

14 ŞEKER FABRİKASI SATILIYOR, LİSTEDE erzurum ŞEKER DE VAR ile ilgili görsel sonucu

MİLLİ GAZETE'nin manşet haberine göre;

Türkiye’nin ABD ve teröre karşı mücadele verdiği bir dönemde, ülkenin en önemli fabrikaları yangından mal kaçırır gibi tek kalemde satılacak.

14 şeker fabrikasının satış tarihi ise belli oldu. Hükümet, 20 Şubat’a kadara ilana çıkaracak. Yıllarıdr Malzeme tekonoloji olarak çok geri bırakılan şeker fabrikaları Amerikalı Şekerleme Tröstü olan Çargil'in önerileri doğrultusunda satılıyor. Şeker yerine dünya şekerleme Tröstü olan Çargil piyasaya tatalandırıcı satarak karını onlara katlayacak.

STK'lar ve Partiler sessiz. Siyasi Partinin tüm toplantılarında boy gösteren birçok konuda açıklama yapan STK'lar, Sendikalar ve Sivil Toplum Platformları suskun. Partiler suskun. Halk suskun.

Halkımız fabrikalarına sahip çıkmalı.Özelleştirme olacaksa halka satılmalı. Şeker üretimi yok olmamalı. Aksi takdirde Amerikalı Çargil gibi uluslarası trötlerin tatlandırıcılarına piyasa bırakılmış olur.

14 ŞEKER FABRİKASI SATILIYOR, LİSTEDE erzurum ŞEKER DE VAR ile ilgili görsel sonucu