3 buçuk milyon kişinin girdiği KPSS tercih başvuruları açıklandı mı? Bu sene memur alımlarının çok olması sebebiyle KPSS sınavına ilgili büyüktü. Lise mezunu milyonlarca kişi ortaöğretim KPSS sınavına girdi. Peki memurluk başvurusu nasıl yapılır? İşte KPSS tercih kılavuzu ile ilgili akıllar takılan tüm sorular

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİH BAŞVURUSU

KPSS Ortaöğretim tercih kılavuzu ÖSYM'nin AİS sitesinde henüz yayımlanmadı. Konuyla ilgili açıklama yapan ÖSYM önceden yayınlanan kılavuz, genel kılavuz olmamakla birlikte, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu konuda uyardı. ÖSYM tarafından memurluk başvuru sayfası ve lise mezunu KPSS tercihleri ile ilgili bir çok haber ajansında KPSS tercih kılavuzu ile ilgili çıkan haberlerin ise asılsız olduğunu ifade etti. 2016 KPSS kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz haberimizde yer alacaktır.

Genel Olarak Ataması Daha Kolay Olan Bölümleri

-Sosyal Hizmet Bölümleri

-Arşivcilk, Kütüphanecilik
-Çocuk Gelişimi
-Veterinerlik
-Beslenme ve Diyetik
-Sağlık ile İlgili Bölümler
-Mütercimlik

ORTAÖĞRETİM KPSS SINAV SONUÇLARINA 10 GÜN İÇİNDE İTİRAZ EDİLEBİLECEK

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklandıktan sonra 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM'ye başvurmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.