13 Aralık salı günü itibariyle KPSS branş sıralamaları açıklandı mı? ÖSYM tarafından açıklanması beklenen Önlisans KPSS branş sıralaması ne zaman açıklanacak? İşte KPSS sınavı yerleştirmeleri ile ilgili tüm detaylar

ÖNLİSANS KPSS BRANŞ SIRALAMASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Tecihlerde ve atamalarda gözönüne alınacak konular başında KPSS önlisans branş sıralamarı henüz açıklanmadı. Milyonlarca memur adayının merakla beklediği sıralama bu hafta açıklanacak. Peki KPSS önlisans branş sıralaması nasıl öğrenilir?

Adaylar ais.osym.gov.tr adresinden sıralamalara kolayca ulaşabilirler. İşte detaylar...

Binlerce kişi sınav sonuçlarının ardından kaçıncı sırada olduğunu merak ediyor. Sınava katılan adaylar KPSS branş sıralamalarını ÖSYM aday sayfasından öğrenebilir. Tek yapmanız gereken T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile ais.osym.gov.tr adresine giriş yapmak. Daha son ilgili menüleri takip ederek sıralamanızı öğrenebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra 2016 KPSS önlisans kısmına tıklayarak branş sıralamalarınızı öğrenebilirsiniz.

KPSS SINAVINDA KAÇ SORU SORULDU?

2016 Önlisans KPSS memurluk sınavında Genel Yetenek ve Genel Kültür olmak üzere 120 soru soruldu. KPSS önlisans sınavında Türkçe'den 30 soru, matematikten 30 soru, tarihten 27 soru, coğrafyadan 18 soru, vatandaşlık bilgisinden 9 soru, güncel konularda 6 soru soruldu.