20 bin öğretmen atamasıyla ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Şubat 2017 öğretmen atamasındaki hangi branşa kaç öğretmen atanacak soruları sorulmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'dan yapılan açıklamaya göre MEB Şubat ayının 3. haftası itibarı ile başvurularını başlatacağı alımları Mart veya Nisan gibi tamamlayacak.

Öğretmen alımının detayları

20 bin öğretmen alımına yönelik başvurular Şubat ayı itibariyle alınacak ve bu öğretmenler sözleşmeli statüde görevlendirilecekler. Ancak memurlar.net tarafından yapılan haberde aktarıldığı üzere, en çok öğretmen alımı yapılacak olanlar okul öncesi öğretmenleri ve yabancı dil öğretmenleri olarak ifade ediliyor. Tarihçiler bu dönem en az 500 alım bekliyor. Dershane öğretmenleri atama bekliyor.

ATAMALARDA GÖZDE OLAN BRANŞLAR

Her iki atamada da ve diğer birçok atamada da hemen hemen aynı branşlara kadro üstten başlayarak verildi ve ilk beş sıra hiç değişmedi.

MEB için gözde ilk 5 branş şu şekilde: Sınıf Öğretmenliği, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği branşları için sıralama değişmedi.

2017 Şubat öğretmen ataması branşları şuan için belli olmamasına karşın atamalarla ilgili son dakika gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

Bakanlığın 2017 mart ayında daha önce açıkladığı 20 bin alımın dışında Mart ayında en az 10 bin daha alım yapılması isteniyor. Bakanlıktan anayasa oylaması öncesi süpriz yapmalarını atanamayan öğretmenler istiyor.