Uzun dönem ihtiyaç odaklı kış Kur'an Kurslarının bitmesine çeyrek kala Yaz Kur'an Kurslarının ne zaman başlayacağı hem öğreticileri, hem velileri hem de öğrenci üçgenini merakla beklemeye sevketti.

Her yaz heyecanla camileri ve Kur'an Kurslarını dolduran çocuklar; hizmette yeni bir solukla tazelenmek isteyen Kur'an Kursu öğreticileri için neşeli ve verimli bir eğitim dönemi oluyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Yaz Kur'an Kursları şerefini kaybetmiş Fetullah Gülen ve onu destekleyenlerin hain darbe girişimi nedeni ile erken kapanmak zorunda kalmıştı.

Bu yıl Yaz Kur'an Kurslarının Ramazan Bayramından sonra açılması planlanıyor.

kuran kursu ile ilgili görsel sonucu

Diyanet Yaz Kur'an Kurslarının Başlama Sinyalini Veriyor...

Resmi olmayan bilgilere göre bu yıl Yaz Kur'an Kursları: 3 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. 

Bu yıl Diyanet, 25 Haziran Pazar günü Ramazan Bayramı  tatil dönüşünden sonra, kayıt işlemlerinin yapılması ve öğrencilerin toparlanması için 3 Temmuz'da Yaz Kur'an Kurslarını açmayı planlanıyor.

Daha şimdiden Yaz Kur'an Kurslarının eğitim ve organizasyonunu planlayan Diyanet'in Yaz Kur'an Kurslarındaki başarısının her geçen yıl arttığı görülüyor. Zira gerek modern derslikleri ve gerekse de donanımlı öğretici kadrosu ile  Kur'an eğitiminde vazgeçilmez olmaya devam ediyor.