2017 2.dönem TEOG sonuçları açıklandı

Ortaokuldan liseye geçmek için lise tercihinde kllanılacak TEOG puanları belli oldu. 

TEOG sınav sonuçları sabah saatlerinde e-okul üzerinden erişime açıldı. Binlerce adayın merak ettiği TEOG sınav sonuçları için adaylar e-okul.meb.gov.tr adresinden TC kimlik numaralarıve okul numaraları ile giriş yapıp sınav sonucuna ulaşabiliyor. TEOG sonuçlarına beş gün içerisinde itiraz edilebilecek.


işte puanları öğrenmek için site adresi
TEOG sonuçları açıklandı aşağıda verdiğimiz linkten giriş yaparak TEOG sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.
https://e-okul.meb.gov.tr

 

Ve 2. TEOG sonuçlarınız ve onceki yıllardan elde edilen yıl sonu başarı puanlarınızı aşağıda verdiğimiz linke girerek Lise tercihlerinde kullanacağınız puanı öğrenebilirsiniz.

http://odsgm.meb.gov.tr/arge/sorgulama.aspx

YIL SONU BAŞARI PUANI HESAPLAMASI

Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yıl sonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır.

AĞIRLIKLANDIRILMIŞ ORTAK SINAV PUANI HESAPLAMASI

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

YERLEŞTİRMEYE ESAS PUANIN HESAPLAMASI

Öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

 

Allah (cc) emekleri zayi etmeyendir, inşaallah sizin için de en hayırlı, en güzel , tercihi yapmak nasip olur.