İsmailiye'deki onlarca Mısırlı, Usame'nin arkasında namaz kılmak ve verdiği vaazı dinlemek için el-Leşini Camisi'ne akın ediyor. Ramazanın başlaması ile İsmailiye'deki el-Leşini Camisi'nde teravih kıldıran Usame'nin hayali bir gün Kabe'de imamlık yapmak. Usame, ''Kabe'de imamlık yapabilmem için, İslami ilimlerde de yeterli olmam gerek, bunun için günde 10 saat ders alıyorum'' diyor.

Camide imamlık yapmanın kendisi açısından zor bir karar olduğunu belirten Usame, ''Başlangıçta bazıları 'küçük bir çocuğun imamlık yapmasına veya vaaz vermesine karşı çıkarlar' diye çekiniyordum ama namaz veya vaaz bittiğinde cemaatin mutlu olduğunu görünce çekincelerim sona erdi'' dedi.

 EN BÜYÜK HAYALİ KABE'DE İMAMLIK YAPMAK!

İmamlık yeteneğiyle tanınan Usame, etkili hitabıyla ön plana çıkıyor. İlk vaazını 8 yaşında veren ve 10 yaşında Kuran hafızı olan Usame, Mısır'ın farklı bölgelerinde 150'ye yakın hutbe okumuş, Mısır'da devrim için ayaklanma yaşandığı günlerde Tahrir Meydanı'nda etkileyici devrim konuşmaları yapmış.
İsmailiye'deki onlarca Mısırlı, Usame'nin arkasında namaz kılmak ve verdiği vaazı dinlemek için el-Leşini Camisi'ne akın ediyor.
Ramazanın başlaması ile İsmailiye'deki el-Leşini Camisi'nde teravih kıldıran Usame'nin hayali bir gün Kabe'de imamlık yapmak.

8 YAŞINDA İLK VAAZINI VERDİ!
ümin'in arkasında namaz kılanlardan birisi de babası Şeyh Usame. Tekerlekli sandalyesi ile camiye gelen Şeyh Usame, oğlunu şu sözlerle anlatıyor, ''Oğlum iyi Kuran okuyor ve hitabeti de güzel. 10 yaşında hafız oldu. Ben tekerlekli sandalyeye mahkum da olsam oğlumun arkasında namaz kılmak için camiye geliyorum.''13 yaşındaki Usame'nin annesi de Usame'nin bir gün Kabe'de imamlık yapmasını istiyor. Mümin ile ilgili övücü sözler söyleyen cami cemaatinden Muhammed Said ise ilk başlarda Mümin'in arkasında namaz kılmakta güçlük çektiğini belirtiyor. Said, ''Şimdi arkasında namaz kılmaya alıştım. Sesi güzel ancak ses güzelliğinden ziyade Mümin'in çok vakur ve gafletten uyandıran bir sesi var'' diyor.