Anadolu Gençlik Derneğinin organize ettiği teröre lanet, şehitlere dua programı Fatih Camiinde yapıldı. Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut bir açıklama yaptı. Terörün ülkedeki birliği ve beraberliği pekiştirdiği ifade edildi. Toplantıda tüm şehitler için dua edildi.

Yapılan duaya ve basın açıklamasına binlerce vatandaş katıldı.AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Upur Bulut, yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısında şehit düşen emniyet mensupları ile vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Saldırının faillerinin, planlayıcılarının ve destekleyicilerinin kalplerinde vicdan ve merhamet bulunmadığını ifade eden Bulut, "Yine bu tip saldırılarla masum insanların canına kastedilirken, asıl hedefin siyasetin ve toplumun dizaynı olduğunun farkındayız. Ülkemiz ve toplum, korku ve panik havasıyla, kin ve nefretle, acı ve gözyaşıyla nereye sürüklenmek isteniyorsa, bize düşen bunu görebilmek ve aklıselim ile hareket edebilmektir. Bu tip saldırıların gayesi, ülkemizde nefreti körüklemek ise birbirimizi daha çok seveceğiz. Bu tip saldırıların gayesi, Türkiye'nin sınır ötesinde bir bataklığa saplanması ise biz daha çok 'barış ve kardeşlik' diyeceğiz. Bu saldırıların gayesi, toplumda bir panik havası ve cinnet hali oluşturmak ise biz daha çok aklıselim ile hareket edeceğiz." diye konuştu.

Terör saldırılarında kimlerin tetiği çektiğinden daha önemlisinin kimlerin terör yapılanmalarını finanse ettiği olduğunu kaydeden Bulut, terörün finansman kaynakları bulunup kurutulmadan terörle mücadelenin başarıya ulaşılmayacağını söyledi.

Toplantı sonunda teröre lanet edildi. Sloganlar atıldı. Birlik mesajları paylaşıldı.