Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen yurt genelinde lise ve ortaokul öğrencilerinin katılacağı sınavda kitaplar dağıtıldı. Öğrenciler 16 Aralık'ta sınava girecekler.

Anadolu Gençlik Derneği tarafından gençlere peygamber sevgisi aşılamak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışma, tüm Türkiye’de sınava başvuran tüm lise ve ortaokullarına dönük olarak yapılacak. Altın ödüllerinin yanı sıra ilçe özel ödüllerinin verileceği, peygamberimizi anlatan kitaptan hazırlanacak sorularla çoktan seçmeli sınav yapılacak. Sınava katılım oldukça yüksek.

Otomatik alternatif metin yok.

SINAV TARİHİ 16 ARALIK CUMARTESİ

Sınav Saati 11.00 (Tüm türkiye aynı saatte)

Sınav yurt genelinde il merkezleri ve ilçelerde de yapılacak. Sınava internet üzerinden başvurup (www.efendimizinizinde.com)Peygamberimizin (sas) hayatı kitabını alan öğrenciler şimdilerde birinci olmak için çalışıyorlar.

Sınavda dağıtılan kitapçıktan sorular sorulacak. Bundan dolayı öğrencileri kitaba iyiçalışması gerekiyor. Sınav test usulu yapılacak. Sınavla ilgili başvuru yapan öğrencilere hangi okuılda girileceği mesajla bildirilecek. Mesajı almayanlar il merkezlerine başvurup sınav yerlerini öğrenebilirler.

BU ADRESİ TIKLAYIP BAŞVURU SORGULAMA VE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

BU ADRESE GİRİP İLİNİZİN TELEFON NUMARASINI ALIP BİLGİ ALABİLİRSİNİZ  (Haritadan ilinizi seçip tıklayınız)

SINAV SONUÇLARI HER İLDE YAPILACAK OLAN MEKKE'NİN FETHİ GECESİNDE AÇIKLANACAK

Siyer-i Nebi yarışmasının başvuruları www.efendimizinizinde.com sitesinden alınmaya başlanırken yapılacak sınavın soruları ortaokul ve lise ayrı olmak üzere Peygamberimiz(sav) anlatan kitaplardan hazırlanacağı belirtildi. Başvurular 30 Kasım’a kadar devam edecek. Sınav 16 Aralık 2017 Cumartesi günü yapılacak. Katılmak isteyen ortaokul ve lise öğrencileri AGD temsilciliklerinden ve öğrencisi olduğu lisenin AGD okul temsilcisi öğrencilerinden kitabı temin edebilecekler. Sonuçlar 31 Aralık 2017 tarihinde açıklanacak ve aynı gün akşamı ülke çapında düzenlenecek Mekke’nin Fethi programlarında verilecek

Mekke'nin fethi her ilde bir spor salonu veya salonda kutlanıyor. Bu kutlamaya katılanlar sınavda dereceye girip girmediklerini öğrenebilecekler.