YARIŞMA İLE İLGİLİ SON HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

YARIŞMA SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

 

Ödüllerimiz Türkiye Geneli yapılan değerlendirme neticesinde ilk 3’e giren Erkek/Bayan Öğrencilere ayrı ayrı olmak üzere verilecektir.

Sınav GİRİŞ YERLERİ VE SONUÇLARI hakkında BİLGİ ALMAK için aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp yeni haberi okuyunuz

 

Sınav Kayıt Tarihleri 24 Ekim 2016- 4 Aralık 2016

SINAV TARİHİ:17 ARALIK 2016 SAAT:11:00

SINAV BELİRLENEN KİTAPTAN TEST USULU İLE YAPILACAKTIR.


3 Ayda Hafız Olan 12 yaşındaki kız öğrenci paylaşan: guncelvideolarizle

Yarışmayı Neden Yapıyoruz?

“Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar.”

Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir.

Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Ortaokul çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.

Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Türkiye geneli 300 bin öğrencimizin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Ortaokullu gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır.

Efendimizin İzinde Bir Gençlik
Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır.

Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz, örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş "And olsun ki Allaha ve ahirete kavuşmayı uman Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir.” (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir.

Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadisi şerifiyle müjdeliyordu: “ Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.”

Efendimizin İzinde bir gençlik olarak O’nun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Ortaokullu Gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için; O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a İbadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.

Genel Bilgiler (Yarışma Hakkında)
1. Siyer-i Nebi Yarışmasının Şartları Nelerdir?

Başvuru Koşulları
Siyer-i Nebi Yarışmasına sadece örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19 olan, her sınıftaki Lise Öğrencisi erkek ve bayanlar katılabilir.

Ayrıca Ortaokullar içinde yarışmaya katılım hakkı var. Onlarda kendi kategorilerinde yarışacaklar.

Başvuru İşlemleri
- Siyer-i Nebi Yarışmasına girmek isteyen öğrenciler Kayıt Tarihleri arasında www.efendimizinizinde.com adresine girerek başvurularını yapabilirler.
- Öğrenciler başvurularını, Kayıt Tarihinin son günü 4 Aralık saat 23:59 a kadar yapabileceklerdir.
- Başvurular sadece elektronik ortamdan yapabileceklerdir.
- Elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra ekleme / değişiklik / düzeltme yapılamaz. Bundan dolayı yaşanabilecek her türlü sıkıntıda Genel Merkez ile irtibata geçilmelidir.

Başvuru Formu

İnternet üzerinden Başvuru Formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır. Siyer-i Nebi Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından öğrenci sorumludur. Başvuru formu yanlış dolduran öğrenciler Genel Merkez ile irtibata geçerek ekleme / düzeltme / değişiklik işlemlerini Kayıt Tarihleri arasında yapmalıdırlar. Kayıt tarihleri dışında ekleme / düzeltme / değişiklik işlemleri yapılmayacaktır. Aksi takdirde eksik veya yanlış bilgilerden öğrencilerin yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz. Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır.

2. LİSELİLER İÇİN Genel Bilgiler

• Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları sadece www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacaktır.
• Siyer-i Nebi Yarışma soruları Mustafa SOYKÖK Beyin İnsanlığın Saadeti İçin Hz.Muhammed(sas) isimli kitabından hazırlanacaktır.
• Siyer-i Nebi Yarışması 90 Soru ve 120 dakika olacaktır.
• Siyer-i Nebi Yarışma Başvuru ücreti 3 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenciler başvuru ücretini yarışma kitabını aldığında ödeyebilir.
• Siyer-i Nebi Yarışması Sınav Giriş Belgelerini bulunduğunuz ilin Anadolu Gençlik Derneği Şubesinden, sınavdan 1 hafta önce verilecektir.
• Yarışma “Erkekler” ve “Bayanlar” olarak ayrı ayrı sınıflarda tertip edilecektir.
• Siyer-i Nebi Sınavının yapılacağı sınıflar 20 kişilik olacak şekilde ayarlanmıştır.
• Başvuru yapan öğrenciler beyan ettikleri bütün bilgilerin doğruluğundan sorumludurlar. Bir öğrencinin beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Sınava girme hakkı olmadığı hâlde sınava girip yüksek puan almak, ödül alma hakkını doğurmaz.
• Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin puanları eşit olması durumunda, sıralamada ay/gün/ yıl olarak yaşı küçük olan yarışmacının puanı dikkate alınacaktır.
• Öğrenciler 31 Aralık 2016 tarihinde http://www.efendimizinizinde.com adresinden Sonuç Açıklama Sistemine girerek TC Kimlik Numaraları ile Sınav Sonuçlarını öğrenebileceklerdir.