ADAY ÖGRETMENLERIN SINAV YERLERI AÇIKLANDI

Aday öğretmenler için yapaılacak sınavın giriş yerleri açıklandı. Sınava girecek olanlar aşağıdaki bağlantıyı tıklayıp yerlerini görebilirler.

MEB Tarafından Yayımlanan Kılavuzda Sınav Tarihi Olarak 19 Mart 2017 Tarihi Belirlendi.

MEB tarafından açıklanan sınav takvimine göre asli öğretmenliğe geçiş (aday öğretmenlik) sınavı 19 Mart 2017 Pazar günü saat 14.00'da yapılacak.

Asli (aday) öğretmenliğe geçiş sınavı giriş yeri sorgulama ekranı için aşağıdaki sarı alanı tıklayınız. 

ASLİ ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ YAZILI SINAVI GİRİŞ YERİ BİLGİSİ

YAZILI SINAVIN UYGULANMASI

a. Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 19 Mart 2017 Pazar günü saat 14.00’da başlayıp, tek oturum olarak yapılacak ve 120 dakika sürecektir. b. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar en geç saat 13.30’da sınav giriş belgelerinde belirtilen salonda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adaylar sınava gelirken yanlarında sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan geçerli kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, veya geçerlik süresi devam eden pasaport) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş, leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

c. Sınav giriş belgesi ile üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan geçerli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya geçerlik süresi devam eden pasaport) yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

ç. Adaylar, kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar hariç sınava; çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank sözlük,  hesap makinesi, kağıt, kitap, defter, not vb. dökümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesnelerle sınav binasına alınmayacaklardır.

Bu eşyaları, sınav sırasında yanında bulunduran adayların sınavı, sınav kurallarını ihlal ettiği için geçersiz sayılacaktır.

d. Adaylar sınav giriş belgesinde belirtilen kendi sıra numarasında oturacak, gerektiğinde adayın yerini değiştirme yetkisi salon başkanına ait olacaktır.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları hatırlatacak sınav evrakının bulunduğu güvenlik poşetlerini adayların önünde açarak cevap kâğıtlarını dağıtacaktır.


YAZILI SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınav sonuçları 05 Mayıs 2017 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.