Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) final sınav sonuçları açıklandı.

Milyonlarca Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin merakla beklediği AÖF sonuçları az önce açıklandı. ATA AÖF 28 – 29 Ocak tarihleri arasında yarıyıl sonu sınavına girdiler. ATA AÖF öğrencileri sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu ki üniversitenin resmi sitesinden açıklama geldi.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Üniversitenin açıklamasında “Sizlerden gelen yoğun talep üzerine, ders geçme baraj notu olarak kullanılan “Alt Limit (AL)” değerinin 35'den 30'a düşürülmesi teklifimiz Üniversitemiz Senatosu tarafından kabul edilmiştir. Yarıyıl sonu sınav değerlendirmesi AL = 30'a göre yapılmış ve ilan edilmiştir.

Sınav sonuçlarınıza Öğrenci Bilgi Sisteminden ulaşabilirsiniz.

Siz değerli öğrencilerimizin lehine olan bu düzenlemenin zaman alması nedeniyle sınav sonuçlarının açıklanması birkaç gün gecikmiştir. Bu konuda göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür eder, bütünleme sınavında başarı oranının daha da yükseleceğine olan inancımızı ifade ederek, başarılar dileriz.” denildi.

BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK? Sınav sonuçlarına bakan bazı adaylar derslerden geçememiş olabilir. Peki başarısız dersler için bütünleme sınavı ne zaman yapılacak? Üniversitenin daha önce yaptığı açıklamaya göre bütünleme sınavı 4 Mart- 5 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak.