Üniversite Rektörü Prof Dr Ömer Çomaklı ve yönetiminin organize ettiği toplantıya birçok STK katıldı.

Prof Dr Ömer Çomaklı'nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda ESTP Başkanı Mustafa Güvenli, ÖĞ-DER Şube Başkanı Abdullah İkinci, Eğitim Bir Sen 1 Nolu şube Başkanı Erkan Ciyavul, Eğitim Birsen 2 nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, Vuslat Vakıf yönetimi, EHAD Şube Başkanı, Ervak,İgeder, vb STK Başkanları ve Üniversite yönetimine mensup eğitimciler katıldı. 

Göreve geldiği günden bugüne “Şehir ile iç içe” anlayışını benimseyen ve bu doğrultuda adımlar atan Rektör Çomaklı, bu buluşmalara bir yenisini daha ekledi. Erzurum’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile üçüncü kez bir araya gelen Prof. Dr. Çomaklı, yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında bilgiler verdi.

Rektör Çomaklı:  "Üniversitemizi halkımızla,sanayicimizle,esnafımızla hatta çiftçimizle buluşturacağız. Şehrin gelişimine katkıda bulunmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Üniversitemizi bir dünya üniversitesi yapacağız. Hastanemizi bölgeye açacağız. Ortaasya dan ve Ortadoğudan hasta gelmesi için hızla çalışmalar yapıyoruz.STK'larla da birlikte güzel çalışmalar yapmak istiyoruz." dedi

Toplantıya Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı da katılarak bir konuşma yaptı.

STK Başkanlarının görüş ve önerileri dinlendi.