VAKIF OKULLARI HEM SINAVLARDA HEM DE SPORDA BAŞARILI

Atatürk Üniversitesi içerisinde faaliyette bulunan Mehemt Katmer Hoca'nın Vakıf Başkanlığını yaptığı Vakıf okulları birkaç yıldır Erdal Karagülle yönetiminde birçok alanda başarılarıyla Erzurum'un en başarılı okulu konumunda. Merkezi sınavlarda olduğu gibi spor dallarında da çok başarılı olan okula kayıtlar erkenden kapanıyor.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) dereceye giren ve çeşitli spor branşlarında da başarılı olan Atatürk Üniversitesi Vakıf Okulları öğretmen ve öğrencileri Okul Müdürü Erdal Karagülle ile birlikte Rektör Çomaklı’yı makamında ziyaret etti.

TEOG’da üst sıralarda yer alan, Eskrimde il ikincisi ve üçüncüsü olan, Karatede ise il birinciliği ve ikinciliğine uzanan ve son olarak da basketbolda bölge birinciliğini elde eden Vakıf Okulları öğrencileri, elde ettikleri başarıları Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile paylaştı.

Öğrencileri ve öğretmenleri tebrik eden Rektör Çomaklı, alınan sonuçların gurur verici olduğunu belirterek, başarılarının devamını diledi. Vatanına ve milletine yararlı olan öğrencilerin daima yanlarında olacaklarının altını çizen Çomaklı,  bu konuda kendilerine düşen görevi her zaman yerine getireceklerini belirtti.

Rektör Çomaklı, kendisini ziyaret ederek kupalarını sunan İdarci,öğretmen ve öğrencilere, hayat boyu başarı temennisinde bulunarak öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.