15 Temmuz'dan sonra yaşanan kanlı darbe girişimi sonrası kamuda yapılan operasyonlar devam ediyor. FETÖ'cü personelin tutuklanmasından sonra birçok kurum yeni personel alım ilanı yayınlandı. Son ilan ise PTT'den geldi.
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan son dakika açıklama göre PTT bünyesinde yeni bir istihdam oluşturulacak. Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamaya göre PTT 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak.
Arslan, PTT AŞ'deki taşeron işçilerin durumuna ilişkin soruya da Türkiye'deki tüm taşeronların kamuda istihdamına ilişkin açıklama yapıldığını dile getirerek, "Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik. Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntıları çalışıyor. Bu ayrıntılar bittikten sonra bunu açıklayıp gereğini yapacağız." değerlendirmesinde bulundu

TAŞERON İSTİHDAMI...

PTT'deki taşeron elemanları dahil olmak üzere ülkemizdeki bütün taşeron elemanların kamuda istihdamıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik, Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntılarını çalışıyor, inşallah bu ayrıntılar bittikten sonra da hükümet olarak bunu açıklayıp gereğini yapacağız" cevabını verdi.