Cevat Akşit Hoca toplumu uyarıyor. Yaptığı tespitlerle önemli konuları mertçe açıklıyor.

Prof. Cevat Akşit Hocaefendi, Milli Gazete ’ye yaptığı açıklamada, “Dini yaşayış azaldı, dini bilgiler zayıfladı. Batı hayranlığı arttı. “ değerlendirmesini yaptı.

Akşit gazetede dün yayınlanan röportajında ”Yeminle söylüyorum. Vallahi billahi rüşvet kaldırılmadıkça, zina; serbest oldukça, yaygınlığı önlenmedikçe, bu homoseksüellik önlenmedikçe üzerimize lanet yağar! Şimdi rüşvetsiz iş yapılmıyor” diyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Akşit Hocaefendi’nin gazeteci D. Ali Bulut’un sorularına verdiği cevaplar şöyle:

“ (…)

- Hocam, sapkınlık içerisinde bulunanların en önemli argümanı Allah bizi böyle yarattı sözü. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Kesinlikle böyle bir şey olmaz! Biz Kur’an’a göre söylüyoruz. O zaman sarhoş da Allah (C.C.) beni böyle yarattı der, benim suçum ne der. Size bir misal anlatayım: Hz. Ömer (R.A.) halifedir. Bir ibadet sırasında herkes kendinden geçmiş dua ederken bir hırsız da ceplerdeki parayı boşaltıyormuş. Hırsızı, oradaki görevliler suçüstü yapmış, yakalamışlar. Bakmışlar ki çaldığı şey de öyle önemli bir şey değil. Ama İslam hukukunda bir şey çalarsan kol kesilir, kol önemli bir şey. Adamı Hz. Ömer’e (R.A.) götürmüşler. Adamın eli gidecek. Hz. Ömer (R.A.) pehlivan; adama bir tokat vurmuş. Adamın canı yanmış tabi. Adam; ‘bana ne vuruyon benim kaderim böyle demiş, ben hırsızlık yapmak üzere yaratılmışım.’ Hz. Ömer (R.A.) de bunun üzerine adama; ‘Allah Teâla beni de tokat vurmak için yarattı’ demiş. Yani oraya gidersek kimse işin içinde çıkamaz. Allah kesinlikle insanoğlunu erkek ve kadın fıtratı üzerine yaratmıştır. Yaradılışı bu! Biz bu yaradılışı kendi kafamıza göre bozamayız. Allah (C.C.) haşa hatalı mı yarattı. Bu yaratılışa aykırı bir şeydir. Kesinkes böyle bir şey olmaz. Bu bir sapkınlıktır. Lanetli bir iştir. Bu eşcinselliğin yürümesi, kalması mümkün değildir. Tekrar başa dönüyorum; Allah’ın (C.C.) iradesine muhalefettir. Allah (C.C.) insanoğlunun devamı için erkek ve kadını yaratmış. Bunları da birbirlerini ısındırmış. Ve nikâh akdiyle birleşeceksiniz demiş. Onun dışında zina haram… İşte bu lezbiyenlik, homoseksüellik, yaradılışa ters bir şey! Allah’ın (C.C.) iradesine ters bir şey! Allah (C.C.) insanların birleşmesini ve insan neslinin çoğalmasını istiyor. Erkekler erkeğin birleşmesinden, kadınla kadının birleşmesinden çocuk olur mu? Bunlar insan neslini ifsat etmeye çalışıyorlar. Allah (C.C.) kıyamete kadar insan neslinin devamını istemiş. Bunlar bu kuralı bozuyorlar. Herkes aynı cinsle ilişkiye girse insan nesli devam eder mi? Allah’ın (C.C.) kuralını bozdukları için Allah Teala da bunlara çok gazap ediyor. Avrupa birliği sevdasına, batılılaşma sevdasına, dinimizin kurallarından, kendi öz kimliğimizden, namus değerlerimizden kopamayız arkadaş!

- Hocam bu sapkınlık Avrupa’nın birçok ülkesinde normal karşılanıyor. Son dönemlerde bizim ülkemizde de dernek kurmalarına izin verildi, birçok faaliyet yürütüyorlar. Bu sapkınlığın Avrupa’dan ülkemize yayıldığını görüyoruz. Bu konuda ve Avrupa Birliği’nin bize dayatmış olduğu konular hakkında ne söylemek istersiniz?

Bu sapkın akımlar bize hep Avrupa’dan geliyor zaten… Batı; Osmanlıyı türlü hilelerle, milliyetçilik akımlarıyla 1. Dünya Savaşı’nda parçaladı. Şimdi de dinimizi yok ederek, ahlakımızı bozarak, bizi içimizden yıkmaya çalışıyorlar. İngiliz Churchill’in bizim için bir sözü var; biliyorsunuz değil mi? “Onların içini boşaltacağız!” diye. Bizim milletimizin bin yıldır İslam’a büyük hizmetleri olmuştur. Bu milletin mayasında İslam var arkadaş! Sarhoşundan tut, berduşuna kadar bu millet namusuna düşkün bir millet.

Namus duygumuz son derece kuvvetli. İşte bunu bozmaya çalışıyorlar. Tamam; dünya bir küre, artık eskisi gibi mesafeler de uzak değil. İstediğin zaman her yere gidebiliyorsun, şimdi bütün dünya evimizin içinde. Dünyadan ayrı yaşayamayız, tamam; ama biz bu Avrupa Birliği sevdasına, batılılaşma sevdasına, dinimizin kurallarından, kendi öz kimliğimizden, namus değerlerimizden kopamayız. Eşcinselliği meşru göremeyiz.
Selçukludan, Osmanlıya bin yıldır, ehlisünnet inancına sarılmış niyeti halis bir milletiz. Şimdi Batı bu “mütecanis” milletin mayasını bozmaya çalışıyor. Bizim gücümüz ehli sünnet vel cemaat mayasından geliyor. Bakın İslam coğrafyası kan ağlıyor. Biz de ise gerek geçmişte İslam’a yapmış olduğumuz hizmetler adına gerekse ehli sünnet vel cemaat oluşumuzdan dolayı birleşmiş bir yumruk olmuşuz. Batı bunu biliyor. Bizden korkuyor. Çünkü Çanakkale’yi biliyorlar! Orada Türk’ü var, Kürt’ü var, Laz’ı var. İşte şimdi bu Çanakkale ruhunu bu tür lanetli işlerle, toplumumuzu ifsad ederek bozmaya çalışıyorlar.
Batı’da namus diye bir şey yok. Zinayı veya eşcinselliği ayıp saymıyorlar. Adamların kültürü bu; bizi de kendileri gibi yapmaya çalışıyorlar. Avrupa birliği Hristiyan birliğidir…
Tanzimat’la başlayan bu yıkım şimdi ise namus kavramını, ahlak kavramını yok ederek devam ediyor. Çünkü Batı’da namus diye bir şey yok. Zinayı veya eşcinselliği ayıp saymıyorlar. Adam eşini ya da kadın kocasını kıskanmıyor.

- Bizde bu var mıdır?

Yok. Olmaz bizim milletimiz buna razı gelmez. Adamların kültürü bu… Aile diye bir şey yok. Görüyorsunuz Avrupa’nın, Amerika’nın nüfusu yaşlandı. Avrupa’ya Amerika’ya gidin bakın hep yetmişlik, seksenlik… İnsanlar çocuk yapmıyor. Avrupa bas bas bağırıyor. Çocuk yapın diye. Niye? Nesilleri kuruyor da ondan. Şimdi Batı bizim de onlar gibi olmamızı istiyor. Aile yapımızı yıkacaklar. Bu tür ahlaksızlıkları, lanetli işleri meşrulaştıracaklar ki o demin bahsettiğim sarhoşunda bile olan iman mayasını, ahlak, namus mayasını bozabilsinler. Bizim milletimizi Avrupa Birliği milletiyle aynı kefeye koymaya çalışıyorlar.
Avrupa Birliği Hıristiyan birliğidir. Bizi de kendilerine benzetmeye çalışıyorlar. Demin de söyledim çünkü bizden korkuyorlar. Bizim imanımızla, namusumuzla, karakterimizle oynuyorlar. Erkek erkeğe, kadın kadına kanun koyduracaklar. Bu mayayı bozacaklar. İçimizi boşaltacaklar. Bizi Melun bir millet haline getirmeye çalışıyorlar. Korkunç olan tarafı budur. Yine bir anımı anlatayım. Bir gün camide vaaz ediyorum. Vaazda polisler de emekli askerler de hâkimler de var. Televizyonda görmüştüm. Dedim ki benim polisim homoseksüelleri, taşımak için görev yapmaz arkadaş! Canı, namusu korumak için görev yapar dedim… Bir gün ana caddeyi, bu homoseksüeller kapatmış. Polis, beyefendi! Beyefendi! Lütfen! Lütfen! diyor. Beni polisim homoseksüele beyefendi demez! Lütfen demez! dedim. Sonra baktım polisler amirler beni ziyarete geldi. Hay Allah senden razı olsun hocam. Duygularımıza tercüman oldun dediler. Biz Avrupalı değiliz. Biz Müslümanız; bizim karakterimiz onlar gibi değil. Biz Müslümanız biz farklıyız

- Hocam, son olarak toplumda eskiden bu tür çirkin işler aleni yapılamazdı. Şimdi ise her şey normalleşti. İnsanlar tepki de vermiyorlar bunu neye bağlıyorsunuz? Ne söylemek istersiniz?

Ben erkek erkeğe kadın kadına sapkın ilişkiler hakkında dinimizin kanununu size anlattım. Dinimizin kanunu böyle. Dini açıdan felaket bir şey bu… Bizim yok olmamıza sebeptir. Bu erkek erkeğe kadın kadına ilişkiyi kabullenirsek, meşru görürsek, yaygınlaştırırsak yok oluruz. Ben toplumda hiç bu tür sapkınlıklar yoktu demiyorum. Ama bu iş yaygınlaşırsa ve meşru görülürse o zaman hepimiz batarız, yok oluruz; Allah (C.C.) muhafaza buyursun. Bu sapkınlar kolera mikrobu gibidir; yalnız kendine kalmaz toplumu yok eder. Geçmişte toplumları yok eden kolera böyle değil mi? Bir anda koca milleti yok ediyor. Ben şunu söylüyorum: Bu milleti bozmayalım. En yukardan en aşağısına kadar karakterimizi bozmayalım. Benliğimizi dejenere etmeyelim. Biz Avrupalı değiliz. Biz Müslümanız; bizim karakterimiz onlar gibi değil. Biz Müslümanız biz farklıyız. Ama maalesef görüyoruz, toplumumuzu yavaş yavaş bozuyorlar. Dini yaşayış azaldı, dini bilgiler zayıfladı. Batı hayranlığı attı. Yani ilericilik atfediliyor. Medeniyet atfediliyor. Hatta birisi söyledi ya “Batılılar Müslüman olsa bizde Müslüman olacağız” diye. O kadar benliğimizi kaybetmişiz. Benliğini kaybeden adam yok olur. Şimdi iyice benliğimizi kaybediyoruz. İyice onlara benzemeye çalışıyoruz. Sonuç böyle… İnsanlarımıza dinimizi doğru bir şekilde anlatmak lazım. Bilinçlendirmek lazım. Tabi burada hocalara da çok kabahatler buluyorum… Bin yıllık İslam tarihimize uygun hareket etmemiz lazım. Eski öz kimliğimize sahip çıkmamız lazım. Biz dünyaya emir vermiş adamız. Kanuni’yi filmlerde kötü göstermeye çalışıyorlar ama o bir mektupla Fransa’yı hizaya çekmiş, “Hey diyor! Fransa diyor! hizaya gel, yoksa ben gelir seni hizaya çekerim” diyor. Allah (C.C.) bu millete böyle bir izzet vermiş. Nereden nereye! İşte bu ruhumuzu tekrar kazanmamız lazım. Aksi halde akıbetimiz kötü olur.”

İlgili resim

RÜŞVETSİZ İŞ YAPILMIYOR

Akşit Hocaefendi dün yayınlanan röportajında ise şunları söylemişti:

"- Sayın Hocam, biliyorsunuz uzunca bir süredir, Türkiye’de eşcinselliği normal göstermek için bir faaliyet yürütülüyor. Erkeğin erkekle kadının kadınla ilişkileri meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Bu sapkınlığın fıkhi boyutunu açıklar mısınız?
Yirmi sene evvel bu konularda çıkarmış olduğum“İslam’da Lanetliler” diye bir kitabım var. Orada bahsettiğim konulardan bir tanesi de bu homoseksüeller ve lezbiyenlerdir. Ayrıca doktora tezim, İslam Ceza Hukuku hakkında. İslam Ceza Hukuku’nda zina yani “hudud”. Allah Teala tarafından suç olduğu belirlenen ve cezası da Allah (C.C.) tarafından belirlenen suçlara hudud denir. Allah Teala insanları bir erkek ve bir dişi olarak yaratmış ve insanoğlu erkek ve dişinin birleşmesinden çoğalır. Yani erkeği fail olarak yaratmış kadını ise meful olarak yaratmış. Allah (C.C.) yaratılışta insanları bu fıtrat üzere yaratmış. Sonra bunlarda Allah (C.C.) erkek kadın birbirine ilgi duysun diye şehveti yaratmış. İnsan neslinin devamı buna bağlıdır. Yalnız Allah (C.C.) insan neslinin devamı için erkek ve kadını yaratmakla beraber bunların birleşmesi için bir şart koymuş o da ne? Nikah akdi! Müslüman şahitler huzurunda iki karşı cinsin kesin olarak birbirlerini eş olarak kabul etiklerini beyan eden bir akid. Allah (C.C.) bunun dışındaki yolları zina saymış ve kapamıştır. Zina çok büyük günahlardandır. Ve Allah (C.C.) zina yapmayın demiyor, zinaya yaklaşmayın diyor. Bu homoseksüellik, lezbiyenlik meselesi ise Allah’ın (C.C.) yaratışına ters; kanunlarına aykırı, anormal, cibilliyet, karakter bozukluğudur. Normal karakter; erkek kadınla birleşir. Çok büyük haram olsa bile yani zina yapsalar bile bu normal bir birleşmedir. Ama çok büyük günahlardandır. Fakat bu insan neslini ifsat eden, insan neslini yok etmeye çalışan homoseksüellik, lezbiyenlik zinadan da kötü bir şeydir. Ondan dolayı Allah (C.C.) Lut Kavmi’ne büyük gazap etmiştir.

İlgili resim

- Avrupa Birliği’nin Tiran’da yaptığı sapkınlık semineri öncesi ve sonrası Lut kavminin başına gelenler de yeniden gündeme geldi. Lut Kavmi’nin başına gelenlerden biraz bahseder misiniz?

Biliyorsunuz ilk defa yeryüzünde bu işi yapan Lut Kavmi’dir. Kur’an-ı Kerim’de birçok ayette geçiyor, ‘Sizden önce hiçbir kavmin yapmadığını siz niye yapıyorsunuz’ diye. Kur’an-ı Kerim de dönüp dönüp bu kavimden bahsediyor. Çünkü insan neslinin yok olmasına sebep olacak bir şey. Dünya nizamını bozmaya yönelik bir lanetli iş. Allah Teala Lut Kavmi’ne çok gazap etti. Şöyle bir kıssa da anlatayım ki ibret olsun. Bizim dini kaynaklara göre Allah Teala, Lut Kavmi’ne, Cebrail’i (A.S.) göndermiş ve ‘Git demiş onları batır.’ Cebrail (A.S.) Lut Kavmini helak etmeye geldiği zaman, gece namazı vardır bilirsiniz teheccüd diye; bakmış ki birçok kişi teheccüd namazı kılıyor. Hem de böyle hıçkıra hıçkıra ağlayarak namaz kılıyorlar. Batıramamış eli varmamış. Tekrar Cenabı Allah’a dönmüş, Ya Rabbi demiş; sen batır dediğin kavimde birçok kişi hıçkıra hıçkıra ağlayarak gece namazı kılıyor. Allah (C.C.) bunun üzerine Cebrail’e (A.S.) “Onlar benim lanet ettiğim, yaradılışlarına aykırı fiili önlemediler. Emri bil maruf nehyi anil münker yapmadır. Sadece ibadet yaptılar. Kötülüğü engellemediler. Onun için git hepsini batır” demiş. Cebrail de (A.S.) gidip Lut Kavmi’ni batırmış. Ben Lut Gölü’ne de gittim. Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda. Öyle bir batırmış ki tam ibretlik. Şimdi de eğer biz bu kötü işe toplum olarak dur diyemezsek, hepimizin üzerine lanet yağar bela yağar.

Ülkemizde de maalesef sapkınlıkların legalleşmesiyle ilgili çok dikkat çekici çalışmalar yapılıyor. Geçenlerde iki homoseksüelin resmi olmayan bir şekilde evlenmesi medyada örnek gösterilircesine geniş yer buldu? Bu tahribat çalışmaları toplumda nasıl bir ahlaki ve sosyolojik yıkılmaya yol açar?cevat akşit homoseksüelliğe izin ile ilgili görsel sonucu

Bu bir felakettir! Biliyorsunuz. Avrupa’da birçok yerde bu tür evlilikler meşrudur. Avrupa’ya benzeyeceğiz diye milletimizin karakterini değiştiriyorlar. Dikkat etmemiz gerekir. Bu çok önemli! Yapımız değiştiriliyor. Batı batıyor… Bizi de batırmaya çalışıyor. Allah’ın (C.C.) ve Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) homoseksüellere laneti var. Peygamber Efendimiz ne söylüyor. “ Allah Teala Lut Kavmi’nin işini yapanlara lanet etsin diyor.” Lanet sadece taş yağması değildir. Bu tür işlerin çoğalmasından sonra toplumdaki laneti görüyorsunuz. Kadın cinayetleri neden oluyor. Aileler neden parçalanıyor. Çocuklar uyuşturucu batağına neden düşüyor. Adam maaş alıyor; diyelim 3-4 bin lira, para yetmiyor diyor. İşveren ona istediği maaşı da verse yetmez, çünkü bereket yok. Yağmur yağar her tarafı sel alır. Rahmet zahmete dönüşür. Yeminle söylüyorum. Vallahi billahi; rüşvet kaldırılmadıkça, zina serbest oldukça, yaygınlığı önlenmedikçe, bu homoseksüellik önlenmedikçe üzerimize lanet yağar. Para yetmez, bereket olmaz, aileler parçalanır. Adamlar karılarını vurur. Adam bana telefon ediyor; hocam, benim karı beni dinlemiyor, oğlum beni dinlemiyor, kızım beni dinlemiyor. Evde her gün kavga var diyor. Dinlemez! Ailede huzur olmaz. İşte toplumun üzerine lanet yağmasının sonucudur bu. İlla taş yağacak diye bir şey yok; bunlar da bir lanettir.
Şimdi rüşvetsiz iş yapılmıyor. Bu lanet sebebidir. Ülkemizde de bu homoseksüellik almış yürümüş. Yaygınlaştırmaya ve meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Lanet yağar. Efendimiz’in Hadis’i var. Rüşveti önlemek lazım, zinayı yasaklamak lazım; hele hele bu homoseksüellik lanetinden toplumumuzu uzak tutmak lazım. Eskiden insanımız kabahat işlerken bile gizli işlerdi. Şimdi metroda gidiyorsunuz. Kadın erkek ahlaksız vaziyette… Bunlar Avrupa’da Amerika’da olurdu şimdi bizim ülkemizde olmaya başladı. Onlar batıyorlar. Bizi de batıracaklar. Allah korusun geleceğimizi bu açıdan iyi görmüyorum.

İlgili resim

Lut Kavmi’nin Battığı Gibi Batarız

- Değerli hocam, biliyorsunuz uzunca bir süredir, Türkiye’de eşcinselliği normal göstermek için bir dizi faaliyet yürütülüyor. Milletin iradesiyle Meclis’e girenler, aldıkları kararla Tiran’da düzenlenen ve eşcinselliğin kutsandığı bir toplantıya katılma kararı adılar ve bazı milletvekillerimiz de bu toplantıya katıldı. Bu karar ve katılımı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yani ben siyasetçi değilim; ama hocalık, vatandaşlık görevimi yaparak şunu söylüyorum. Müslüman’ım Müslümanlık görevimi yapıyorum. Milletimi seviyorum. Müslümanları seviyorum. Din kardeşliği görevimi yapıyorum. Bu kesinlikle Allah’ın (C.C.) lanetine sebeptir. Ülkemizin milletimizin batmasına sebeptir. Kesin kez, hiç şaşırdığı yok. Lut Kavmi battığı gibi batarız. Bence felakettir. Dini açıdan kesinlikle bir Müslüman bunu tasvip edemez. Ve de dikkat edin misal verdim Lut Kavminde sabaha kadar hüngür hüngür ağlayıp ibadet edenler vardı ama Allah (C.C.) o ibadetleri kabul etmemiştir. Biz millet olarak böyle adamlara toplumda yer vermeyeceğiz. Gidin onu öldürün demiyorum. Peygamber Efendimiz öyle diyor. Evet, öyle diyor. Siz diyor, homoseksüellik yapanı gördünüz mü? Hem yapanı hem yaptıranı öldürün diyor. Ama bizim tabi kanunlarımız var. İslam hükümleri olmadığı için biz öldürün diyemeyiz. Bu tür hükümleri normalde devlet verir. Biz millet olarak bunu önlemeliyiz. Buna gözümüzü yumamayız. Yumarsak bereketsizlik olur. Üzerimize lanet yağar. Kesinlikle batma sebebidir. Yok olma sebebidir.

cevat akşit homoseksüelliğe izin ile ilgili görsel sonucu

Bu kural hep böyle yürümüş; ayakta kalmak istiyorsak, homoseksüelliğe asla lezbiyenliğe asla pencere açmayacağız, kapı açmayacağız. Açmamamız lazım. Dinde yok. Dinde Allah’ın gazabını lanetini celbeden bir olaydır. Hiçbir Müslüman bunu görmemezlikten gelemez. Bunu önlemek için elinden geleni yapmak zorundadır. En azından Allah’a (C.C.) yalvarıp bunlardan bizim memleketimiz koru, miletlimizi koru diye dua etmek zorundadır. Ben hocalık görevimi yapıyorum. Milletvekilleri de benim kardeşim. Onlar da Müslüman, böyle bir lanetli işe parmak kaldırmak öbür dünyasını yakmak demektir. Kanun çıkarır ya da böyle toplantılar için parmak kaldırırsalar herkesin suçunu üzerine almış olurlar. Bu tür etkinlikler için parmak kaldırırsan vebali senin olur. Eskiden bu tür kötü işler için kanun çıkaran adamlar çıkardıkları kanunların veballerini üstlerine alıp gittiler. Kötülüğe çığır açan tıpkı iyiliğe çığır açtığı gibi vebalini yüklenir. İşte Avrupa baskısıyla bu kararı aldılar. Benim burada söyleyecek olduğum budur.”