Real Madrid'in ünlü oyuncusu Cristiano Ronaldo'ya Kudüs Mitingi daveti!

İstanbul'da 30 temmuz Pazar günü 17'de İstanbul Yenikapı'da yapılacak Büyük Kudüs mitingine davet edilen ünlü sporcunun mitinge katılıp konuşma yapabileceği belirtildi.

Filistin konusundaki hassasiyeti ve Filistinli çocuklara yaptığı büyük bağışlarla dikkat çeken Portekizli yıldız oyuncu FİFA tarafından 2017 de yılın futbolcusu seçilen Cristiano Ronaldo Filistin Kudüs mitingine katılırsa dünya kamuoyunda miting flaş ses getirecek..

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

Ronaldo ile irtibatın kurulduğu büyük çapta gelebileceği ifade ediliyor..

YENİKAPI MİTİNGİNEE 400 YERLİ VE YABANCI TV KANALI KATILACAK. İLGİ ÇOK BÜYÜK.. Miting 400 Kanaldan canlı yayınlanacak

1976  YILINDA MUHAMMED ALİ CLAY SULTANAHMET MİTİNGİNE KATILMIŞTI OLAY OLMUŞTU

SULTANAHMET MİTİNGİ MEHMET ALİ CLAY ile ilgili görsel sonucu

SULTANAHMET MİTİNGİ MEHMET ALİ CLAY ile ilgili görsel sonucu

SULTANAHMET MİTİNGİ MEHMET ALİ CLAY ile ilgili görsel sonucu

SULTANAHMET MİTİNGİ MEHMET ALİ CLAY ile ilgili görsel sonucu

İşte Ronaldoya yapılan davetin mektubu

Saadet Partisi Genel Başkanı temel Karamolaoğlu tarafından mektupla mitinge davet edilen Ronaldo'ya mektupta şunlar yazıldı:

Filistin'de yaşanan zulümlere karşı duruşumuzu göstermek ve uluslararası kamuoyunun Filistin'de yaşananlara dikkatini çekmek için 30 Temmuz Pazar 17.00'de İstanbul Yenikapı Meydanı'nda 'Büyük Kudüs Mitingi' düzenleme kararı almış bulunuyoruz. Bu miting, 80 milyonluk nüfusu ile milletimizin yeri ve zamanı geldiğinde farklılıklarını bir kenara bırakıp, birlikte hareket edebileceğini gösteren önemli bir örnek olacaktır. İslam ülkelerinin dağınıklığından istifade eden İsrail'in insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalmamız ve yapılanları içimize sindirmemiz mümkün değildir. Her daim mazlumun yanında durmuş, gözyaşını silmeyi vazife bilmiş bu aziz millet dün olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu gösterecektir. Honorable Cristiano Ronaldo olarak mitingimize katılımınız Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere mazlum coğrafyalara ümit olması bakımından önem arz etmektedir."

Görüntünün olası içeriği: yazı

Haber duyulunca büyük ajanslar hemen haber yaptı

Ronaldonun mitinge daveti duyulunca büyük medya ajansları konuyu hemen haber yaptı. Ronaldo gibi ünlü bir oyuncunun mitinge katılıp konuşması dünyanın gözlerini bir kez daha Kudüs'e çevrilmesine büyük etki yapabilir..