Pakistan ziyareti yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamada fetönün yıllardır hamiliğini yaptığı dinlerarası diyalog konusuna vurgu yaptı.

Pakistan'ın FETÖ okullarında görev yapan öğretmenlere yaptığı ülkeyi terk edin çağrısını memnuniyetle karşıladığını belirten Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şunları dile getirdi: "15 Temmuz darbe girişiminde Pakistan ülkemizin kara gün dostu olduğunu göstermiştir. Neler yapılabileceğini bizimle paylaşmışlardır. Parlamentonun her iki kanadıda almış oldukları destek kararları ve ziyaretleriyle bize güç vermiştir. Pakistan'ın bu duruşunu unutmayacağız.15 Temmuz'dan sonra Pakistan yanımızda olduğunu açıkca göstermiştir. Ülkemize yapılan destek ziyaretleri bize güç vermiştir. Yıllardır hizmet ve diyalog gibi kavramları kullanan bu örgütün her türlü yola başvurabileceğini 15 Temmuz'da gördük. Darbe girişiminin ardından FETÖ ve onun Pensilvanya'daki başının olduğu artık kesinlik kazanmıştır. Bu konuda Pakistan yönetiminin gösterdiği dayanışmaya teşekkür ediyorum. Bu şer şebekesinin hakettiği cezaya çarpıtılması konusunda gereğini yapıyoruz. Pakistan'ın güvenliğine de tehdit olan FETÖ'nün bertaraf edilmesi konusunda Pakistan en başından iş birliği göstermiştir. Pakistan ile bu şer şebekesinin cezalandırılması için çalışmalar yapıyoruz. Pakistan güvenliğini de tehdit eden bu örgüt için Pakistan yönetimi de önlem almıştır. Şimdi ise örgütle bağlantılı şahısların 20 Kasım'a kadar ülkeyi terketmelerini istemiştir. Bunun için Pakistan'a teşekkür ediyorum. Bu tutumun tüm dost ve kardeş ülkelere örnek olmasını temenni ediyorum. Aynışekilde terörle mücadeledede Pakistan'ı yalnız bırakmayacağız. Terörle mücadelede uluslararası mutabakat olmadan bir netice almak mümkün değildir. Türkiye ve Pakistan kenetlendikçe refah sağlanacaktır."

CUMHURBAŞKANI PAKİSTANDA ile ilgili görsel sonucu

Vatikan'la dinler arası diyalog

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda yaptığı konuşmada "dinlerarası diyalog" vurgusu dikkat çekti.

Erdoğan, "Rahatlıkla Vatikan'la dinler arası diyalog kurabiliyor. Dinler arası diyalog nasıl olabiliyor İslam ile diğer dinler arasında bir diyaloğu nasıl ortaya koyabiliyoruz, bu mümkün mü Ama bu zat bunu koyabiliyor. Çok daha ileri giderek 'o bize şah damarından daha yakın' diyecek kadar kendisine bağlılar oluşturabiliyor" dedi.

CUMHURBAŞKANI PAKİSTANDA DİNLER AARSI DİYALOG ile ilgili görsel sonucu

ILIMLI İSLAMIN ÜLKEMİZDEKİ PİYONU İDİ

fetö ve dinler arası diyalog ile ilgili görsel sonucu