Diyanet İşleri Başkanlığı'nda memur olmak isteyen adaylar DHBT sınav soruları

ÖSYM tarafından bugün gerçekleştirilen KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi ( DHBT ) soru ve cevapları yayınlandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) oturumu yapıldı. ÖSYM de internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada %10'luk bir sınav soru ve cevaplarını adaylara duyurmuş oldu.

SORU VE CEVAPLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla yapılan KPSS DHBT oturumu 09.30'da başladı. Adaylara çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 60 dakika süre verildi.

KPSS 2016, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi oturumuyla tamamlandı.

Sınav sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek

DHBT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 4 Aralık Pazar günü yapıldı. Binlerce adayın gözü kulağı ÖSYM'den gelecek DHBT sonuçlarında. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. ÖSYM'nin sonuçları iki hafta içinde açıklayacağı tahmin ediliyor.