TRT 1 ekranlarında çarşamba yayınlanan ve her hafta reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul 68. Bölüm Fragmanı yayınlandı. Her hafta büyük merakla beklenilen dizinin 3. sezonunda bildiğiniz yeni topraklara obasıyla birlikte taşınmış olan Ertuğrul'un tapınakçılara ve aynı zamanda Selçuklu Devleti içerisinde yer alan hainlere karşı mücadelesi devam ediyor.

Taşındıkları bölgede yer alan ve ticaretin göbeği konumundaki han içerisinde ticaret sahibi olma durumu ve obasının geçimini sağlama derdiyle uğraşan Ertuğrul Bey diğer taraftan da hainlere ve düşmanlarına karşı mücadele etmektedir. Son bölümünde Ertuğrulun eşi Halimeyi kaçırtan kadına neler yapılacak. Nasıl sorgulanacak. Kadın neler anlatacak? Perde arkasındaki asıl isim belli olacak mı?

2 Oba arasında barış devam edecek mi? Yoksa kadın konuşup gerçek ortaya çıkıp Uralla ip kopacak mı? Saadetinle görüşen Ural bey ne yapacak? Simonun son oyunları ne olacak? Ertuğrul kadını öldürmek isteyen Urala ne yapacak? Aslıhanı babası kiminle evlendirecek?

68.BÖLÜM FARGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLA


Çavdarobası beyi Candar Bey iki obayı akrabalık ile güçledirmek için #ertuğrulbey bilir #kayı obasında #aslıhan ı kime münasip gördüğümü diyebilir, senaryo tarihe uygun devam ederse #samsa ilk kez çavuş lakabıyla orhangazi ile nikea'nın fethine katılacaktır. Lakin fragmanda hilal şeklinde kılıcı ile samsa ise demek ki kurgu nedeniyle bazı değişiklikle olacaktır. Diriliş Ertuğrul Bey adaleti ve yiğitliği ile bölgede yaşayan çavdar, afşar ailelerini nizama sokacaktır. Zamanla dizide de yanında olacaklardır. Karacahisar ın fethine doğru farklı kurgularla konu işlenecektir. En çok merak ettiğim .Selçuklu Sultanı Alaaddin Bey'i seyr eyleyecek miyiz, neyse sabır diriliş sevenleri..