Bu hafta tüccar olarak ortaya çıkan kişinin Anadolu Selçuklu Sultanı Sultan Alaaddin keykubat olduğu ortaya çıktı.

Vasiliusla yapılan Mücadelede Aliyar bey yaralandı ve şehit oldu.

Yeni bölümde Ertuğrul Kaleyi almak için harekete geçecek mi?

Alaaddin Keykubat yeni bölümde askeri harekat için izin verecek mi?

FRAGMAN YAYINLANDI 31 MAYIS'TA OYNAYACAK BÖLÜM

TRT'nin reyting rekortmeni dizisi 'Diriliş Ertuğrul'un yeni bölüm tanıtım fragmanında Sultan Alaaddin zehirlenirken, Ertuğrul da bundan sorumlu tutuluyor.


Diriliş Ertuğrul'un dün akşam ekrana gelmesi beklenen 89. yeni bölümü önümüzdeki 31 Mayıs'a ertelendi. Dizinin merakla beklenen yeni bölümünün ilk tanıtımı yapımcı Mehmet Bozdağ tarafından Instagram hesabında paylaşıldı. Tanıtımda Sultan Alaaddin'in zehirlendiği görüldü.
ALAADDİN KEYKUBAT ZEHİRLENİYOR

Diriliş Ertuğrul 89. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. 31 Mayıs Çarşamba akşamı ekrana gelecek olan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni bölümünde Ertuğrul bey ile görüşmek üzere Hanlı Pazar'a giden Sultan Alaaddin Keykubat, yediği yemekten zehirleniyor.
ERTUĞRUL SORUMLU TUTULUYOR

Sultan'ın zehirlenmesinden sorumlu tutulan Ertuğrul'un akıbeti ise bilinmiyor. Ertuğrul'un, Saadettin Köpek'i uyardığı sahneler ise merak ediliyor.

 

"Hız ve güç! Bu ikisi olmadıkça hiçbir pusat size boyun eğmez! Pusat güçlü Alp ister! Pusat yürekte cesur Alp ister!"

Diriliş Ertuğrul son bölüm ile izleyenleri ekranlara topladı. Reyting rekorları kıran dizide Aliyar şehit oldu. Aliyar cenk sırasında aldığı yaralar sonrasında şehit düşer. Ertuğrul kardeşi bildiği Aliyar'a söz verdi. İntikam artık çok gecikmeyecektir. Diriliş Ertuğrul 89.bölüm 24 Mayıs akşamı TRT 1 ekranlarında yerini alacaktır.


Aliyar'ın ölümü izleyenleri de derinden etkiledi. Özellikle Aslıhan hatun'un abisi ile vedalaşması duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu - Ağabeyimin öcünü al Ertuğrul Bey... Obamdaki her alp, senin emrinde olacak. Tıpkı benim gibi... - Andım olsun ki, Vasilius’u şehitlerimizin kanında boğacam!

 Ertuğrul o an Ebu Mansur'un Sultan olduğunu anlamıştır. Ebu Mansur ise bunun aralarında gizli kalması gerektiğini söyler. İkisi arasında sır olarak kalan bu durum çok geçmeden ortaya çıkacaktır. Sultan o nota ulaşmıştır. Sultan'ın Gözünün öldüğü o not artık sahibine ulaşmıştır. Notta Saray'da bir hain olduğunu söylemekte. Bunun üzerine tedbirler alan Sultan Ertuğrul'un başarısını ödüllendirmiştir.  “Türk obalarının istikbali alacağınız kararlara bağlıdır Sultanım. Emriniz üzerine sulh yolunda gittik, lakin çok şehit verdik. Gayrı savaş kaçınılmazdır.”