Diriliş Ertuğrul dizisi yeni bölümü için heyecan dorukta. Yarın akşam ekrana gelecek olan Diriliş Ertuğrul'da olayların ardı arkası kesilmiyor. Batuhan'ın Aslıhan'ı kaçırması ile birlikte ne yapacağını şaşırır. Vasilius'tan yardım isteyen Batuhan, iş birliği içine girer. Batuhan, Aslıhan'ı koz olarak kullanıp iki kardeşi Ural ve Aliyar'ı büyük bir tehlikeye sokar... Cenk meydanında vurulan Aliyar ise şehit oluyor.

Yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Esra Bilgiç, Cengiz Çoşkun, Nurettin Sönmezi Cavit Çetin Güner, ve Kürşat Alnıaçık'ın yer aldığı Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ile 22 Şubat 2017 Çarşamba akşamı TRT1'de ekrana gelecek.

diriliş-eruğtul-aliyar-ölüyor-mu

İşte yeni bölümün tüm detayları

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Yaptıkları oyunlarla Ural'ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin Köpek kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul'un büyük oyununda kaybetmişlerdir.

Ertuğrul zor olanı yapmış, evladına kıyan, alplarını öldürten Ural'ı sulh diyetiyle serbest bırakmıştır.

Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir.

Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir.

Diğer yandan Aslıhan, Batuhan tarafından saldırıya uğramıştır. Batuhan, Ural'ın kirli işlerinde kullandığı en sadık adamıydı?

Ural için Aliyar'a karşı duran Aslıhan, hakikatleri Batuhan'dan işitince nasıl bir tavır izleyecektir? Batuhan'ın Aslıhan üzerinden planı ne olacaktır?

Evleneceği kadının kaçırıldığını duyan Emir Saadettin neler yapacaktır?
Vasilius'un gün geçtikçe artan duygusal yönelimlerine karşı kalede sıkışıp kalan Helena'nın akıbeti ne olacaktır?
Onu içinde bulunduğu bu çıkmazdan kim kurtaracaktır?

Aliyar karakterini oynayan Cem Uçan'ın diziden ayrılıp ayrılmayacağı ise yeni bölümün yayınlanması ile birlikte netlik kazanacak.