Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul, dün akşam 79. bölümü ile izleyenlere heyecan dolu dakikalar yaşattı. Geçtiğimiz bölüm yayınlanmayan ve iki haftalık aranın ardından yeniden izleyiciyle buluşan dizinin bu bölümünde şok eden gelişmeler yaşandı.

Batuhan tarafından Aliyar Bey'e kurulan pusuya son anda yetişen Ertuğrul ve Alpları Çavdar obasının beyinin canını kurtardı. Obaya getirilen bu haber ise büyük üzüntüye neden oldu.

Sadettin Köpek ve Ertuğrul Bey yakınlaşması ve birlikte hareket etmelerinin ardından Aslıhan Hatun'un yeri bulunur. Ertuğrul ve Alpleri Aslıhan'ı alarak tekrar obaya geri getirir.


Aslıhan Hatun'un artık fikri değişmiş, Aliyar ve Ertuğrul Bey'e olan öfkesi sona ermiştir. Sadettin Köpek ise Aslıhan'a yakınlaşmaya devam eder evlilik için gün sayar.

 

Yeni bölümde süpriz olaylar var.

Ural'ın en yakın adamı olarak Batuhan karakterini canlandıran ve daha sonradan araları bozulan ve düşman olan Osman Albayrak diziye veda etti.

Diriliş Ertuğrul'da yeni gelişme! Diziye veda etti

Asıl merak edilen soru ise Bamsı öldü mü? Geçtiğimiz bölümde yaşanan zindan kavgası büyük keyifle izlenirken TEO ve Bamsı arasında yeni bölümde yaşananlarda geceye damgasını vurdu.

Diriliş Ertuğrul'da yeni gelişme! Diziye veda etti

Fakat yaşanan bu kavganın ardından herkes Bamsı'nın obaya dönmesini beklerken şok bir gelişme yaşandı. Vasilyus'un Bamsı Alpi öldürmek için görevlendirdiği Teo, amacına ulaştı. Hançeriyle Bamsı Alpi yere düşürdü.

Diriliş Ertuğrul'da yeni gelişme! Diziye veda etti

Dizinin sona ermesi ile beraber sosyal medyada Bamsı Alp'in başına gelenler geceye damgasını vurdu. Komutan Vasilyus'un ''Bamsı bana lazım olacak'' sözleri onun ölmeyeceğini akıllara getiriyor.

Diriliş Ertuğrul'da yeni gelişme! Diziye veda etti

İşte Bamsı hakkında yapılan yorumlardan bazıları;

-Bizde kefere kesip gezmeyi bilirdük bir sevda ateşine kapıldık çok sevdik ölümü göze alacu kadar çok sevdik .

-Şu aşk denilen hastalık, "allahun ayusu" Bamsı'yı bile diz çöktürdü, kendini teslim ettirdiyse korkmakta haklıyız demektir.

Bamsı gardaşım bizi bırakacanmı şimdi...

Diriliş Ertuğrul'da yeni gelişme! Diziye veda etti

Ertuğrul Bey'in en sadık ve kuvvetli askerlerinden birisi olan Bamsının öleceğini düşünmüyoruz. Zaten Vasilyus Teoyu peşinden gönderirken onu git bul bana lazım demişti. Bu olaylar düşünüldüğünde Bamsnın ölmeyeceği anlaşılıyor. Ancak son sahnede söylediği Allah'ım beni kör et sözü gerçek olabilir. Helena'nın kendisine Vasilyus ile evleneceğini söylemesinin ardından Bamsı kör olmak istediğini açıklamıştı.