İslam âleminde ilk ezanı okuyan Müslüman olarak bilinen Peygamberimizin sahabesi Bilal-i Habeşi'nin hayatını konu alan animasyon film 'Özgürlüğün Sesi Bilal', Ocak'ta vizyona girecek.

ERTUĞRUL "BİLAL" OLDU

Filmde 'Bilal-i Habeşi' karakterini TRT1'in çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul'un (Gazi) başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan seslendirecek.

Diriliş Ertuğrul dizisinde başrol olan Engin Altan Düzyatan Bilal-i Habeşi'yi seslendirecek.
İngilizce dublajda Ian Mcshane, Adewale Akinnuoye ve Andre Robinson gibi Hollywood simlerinin yer aldığı filmin, Türkçe dublajı için birçok isimle görüşüldü.

BİLAL-İ HABEŞİ'Yİ ENGİN ALTAN SESLENDİRECEK

Yapım şirketi, 30 milyon dolarlık filmin başkahramanı olan Bilal için 'Diriliş Ertuğrul'un yıldızı Engin Altan Düzyatan ile anlaşma sağladı. Diriliş Ertuğrul Gazi başrul oyuncusu, filmde 'Bilal' karakterine ses verecek. Filmde, Bilal-i Habeşi'nin çocukluğu ile başlayan ve özgürlük mücadelesi anlatılacak. 250 kişilik Hollywood'un dev animasyon ekibinin görev yaptığı film, 500 sinemada vizyona girecek.

Daha önce 'Batman', 'Shrek' ve 'Harry Potter' gibi başarılı animasyon filmlerine imza atmış bir ekibin bir araya gelerek hayat verdiği 'Bilal', üstlendiği misyon dışında senaryosu, efektleri ve müziğiyle de izleyenlerin dikkatini çekecek. Ocak ayında 500 sinemada gösterilecek 110 dakikalık filmde, 12 ana 80 yan karakter yer alıyor.