Diyanet, Açığa alınan İhsan Şenocak konulu açıklama yaptı!

Samsun Aşıkkutlu Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü İhsan Şenocak son olarak "Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak" sözleriyle gündeme gelmişti.

Hutbe ve konuşmalarından bazı bölümler kesilerek hedef gösterilen İhsan Şenocak'ın açığa alınması sosyal medyada tepkilere sebep oldu.

Şenocak konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Allah’ın (cc) ayetlerini okumaktan daha onurlu bir vazife ve bu yolda bedel ödemekten daha büyükbir şeref tanımıyorum" ifadelerini kullandı.

Şenocak'a destek olanlar ise sosyal medyada Diyanet'in görevden alma kararına "DiyanattenHiyanet" başlığı altında büyük tepki gösterildi.

Tepkiler üzerine Diyanet bir açıklama yaptı

Hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, bir personelimizin soruşturmanın selameti açısından açığa alınması nedeniyle sosyal medyada ve birtakım basın yayın organlarında Başkanlığımıza yönelik hakarete ve tehdide varan yorumlar yapıldığı üzülerek müşahede edilmiştir.

Bu soruşturma nedeniyle toplumda büyük bir saygınlığı bulunan ve milletimizin göz bebeği olan güzide teşkilatımızın haksız ve mesnetsiz eleştirilerle yıpratılması asla kabul edilemez."

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI