Son günlerde CHP'nin şer odakları kadın, yaşlı, çoluk çocuk demedenDiyanet'i protesto etmeye başladı. Yurt genelinde başlayan bu protestolar kimi zaman polislerin müdahalesine kimi zaman da bildiri okunmasından sonra dağılmasıyla son buldu. Hatta protestocular o kadar ileri gitti ki Diyanet İşleri Başkanlığı önünde eylem yapmaya dahi kalktılar.

İşin aslına bakılacak olursa protesto edilen fetva, protesto edenlerin niyetlerinin çok çok ötesinde ve onların kastını aşan bir mahiyette idi. Günlerdir ortalığı gerenler Diyanet’in fetvasında kastettikleri anlamın olmadığını adları gibi biliyorlardı. 

Ama bir şekilde Diyanet, hedefe oturtulmalıydı ve uyduruk bir anlam üzerinden hedefe oturtmayı da nihayetinde başardılar. 

Peki neden?

Bu nedeni daha sorgulayacağız lakin burada Diyanet’in tavrı hoş olmadığı kadar tepki çekiciydi de…

Sözcü ve Cumhuriyet başta olmak üzere belli medya kuruluşlarının hedef tahtasına koyduğu Diyanet İşleri Başkanlığı neden yeteri kadar ses çıkaramadı?

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri neden medya önüne çıkıpkamuoyunu aydınlatmadı?

Diyanet İşleri Başkanı konu hakkında gündem oluşturma adına neden gerekli adımları atmadı?

Bu ve birçok soru cevaplanmayı beklerken şer odaklarının eline koz verenDiyanet'i ileride büyük sıkıntıların beklediği şimdiden belli.

Diyanet neden yalnız?

Diyanet İşleri Başkanlığı yeni yönetimi maalesef kamuoyundan güven alamadı.

Kamuoyu, Diyanet İşleri Başkanı ve yakın ekibine ısınamadı.

Her ne kadar yeni yönetimde bir elin beş parmağını geçmeyecek değerli kimseler varsa da diğerleriyle aralarında var olan  fikir ve karakter ayrılığı Diyanet’te gerekli sinerjiyi oluşturamadı.

Yazı dizimiz devam edecek...

Kaynak: Dinihaber.com