Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din hizmetinde yer doldurulmaz manevi liderliği, personelinin de toplumla profesyonel iletişim kurma becerisi ile birlikte alanında bilgi sahibi olmasını zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle Diyanet personelinin yazılı sınavlardan sonra iletişim, hazır cevap ve bilgisinin ölçülmesi adına zorlu mülakat süreci beklemektedir.

SORU, SAYFA SAYISI, KONU VE KAVRAM OLARAK PİYASANIN EN KAPSAMLI KİTABI...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan sınavlar, personel seçimine yönelik olduğu kadar görevde olan Personelin bilgilerini güncelleme ve bilgi birikimlerini arttırmaya da yöneliktir. Bu nedenle hazırlanan "DİYANET SÖZLÜ/MÜLÂKAT SINAVLARINA HAZIRLIK KİTABI’’ sınava yönelik olduğu kadar personelin toplum nazarındaki itibarını ve saygınlığını artırmak amacını da gütmektedir.

Diyanet teşkilatında SÖZLÜ / MÜLÂKAT SINAVINA girecek olan Müftü, Vaiz, Vaize, Murakıp, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticisi ve bu görevlere talip olan 4B’li adayların ihtiyaç duyacağı konuların tamamı bu eserde…

Kitap, mülakatlarda gelebilecek sorular dikkate alınarak Kur’an’ı Kerim, Tecvid, Tefsir, Hadis, Dinler, Mezhepler, Kelam, Akaid, Fıkıh, İslam Hukuku, Hitabet, İslam Tarihi, Ahlak ve Genel Kültür alanlarında zengin soru içeriğiyle hazırlandı.

İşte bu kitap, mülakata katılacak adayların bilgi ve becerisini arttırma adına hazırlanmış bir kitaptır.

Müftüler NAKİL sınavlarda adaylara hangi soruları sorarlar?

Eğitim Merkezlerinde DİN GÖREVLİSİ olmak isteyenlere mülakatta ne gibi sorular sorulur?

Diyanet GÖREVDE YÜKSELME sınavlarında adaylar hangi sorularla karşılaşır?

Hacca gitmek isteyen HACC GÖREVLİLERİNE ne tür sorular sorulur?gibi pek çok sorunun cevabı bu kitapta…

 "Diyanet Sözlü/Mülâkat Sınavlarına Hazırlık Kitabı’’ isimli eserimizde, Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı Yüksek Kurulu’nun(DİYK) cevapladığı seçme Sorular/Fetvalar esas alınarak 1.624 seçme soru ve Diyanet teşkilatının sorumlu olduğu kaynaklardan derlenen 2.000 kavram yer almaktadır.

 

DİYANET SÖZLÜ SINAVLARINA HAZIRLIK KİTABI

520 SAYFA, 16x24 EBATLARINDA, 16 ÜNİTE 21 KAVRAM ÜNİTESİ

1.624 SORU CEVAP İLE 2000 DİNİ KAVRAM

KARGO VE KDV DAHİL FİYATI: 30 TL

AYRICA “EVLENECEK GENÇLERE TAVSİYELER” KİTABI HEDİYE

BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN TELEFON NO:

0535 820 33 32

 

Ek olarak MÜFREDAT KİTABIMIZ DA FİYATI SADECE 5 TL

MÜLAKAT SINAVLARINA HAZIRLIK KİTABINDAN ÖRNEKLER: