Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada; 

"İl ve ilçe Müftülüklerine atanankadın aday görevliler için Diyanet İşleri Başkanlığı  Kastamonu Eğitim Merkezlerinde, 30 Ekim-28 Kasım 2017 tarihleri arasında "Hazırlayıcı Eğitim Kursu" düzenlenecektir.

Bu itibarla;

1. DİBBYS (EHYS)'den bildirilen aday görevliler, ikinci bir duyuruya gerek görülmeksizin kursun başlayış tarihi olan 30 Ekim 2017 Pazartesi günü sabah saat 08.00'de derse girecek şekilde hazır bulunmaları için İlinizce ivedi yazılı tebligat yapılacaktır.

2. Tebligat yapılırken daha önce İlinize gönderilen, eğitim merkezinin adres ve iletişim bilgileri, her kursiyere imza karşılığı verilecektir.

3. DİBBYS (EHYS)'den bildirilen aday görevliler seyahatlerini kara yoluyla yapacaklardır.

4. Kanuni mazereti olanlar hariç görevlilerin çağrıldığı eğitim merkezine katılımı mutlaka sağlanacaktır.

5. Kursa katılacaklara ait "Aday Görevliler Değerlendirme Formu"nun "Temel Eğitim" bölümü İlinizce doldurularak aday görevlinin dosyasında bekletilecek; "Hazırlayıcı Eğitim" bölümü ise kursa katılacağı Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ayrıca doldurulup il ve ilçe müftülüklerine gönderilecektir.

6. "Temel Eğitim Kursu" almayan aday görevliler ile daha önceden hazırlayıcı eğitim kursuna katılan görevliler kesinlikle eğitim merkezine gönderilmeyecektir.

7. Aday görevli olarak il ve ilçeye atanıp temel eğitim kursu yapılmış veya eğitimin yapılacağı tarihe kadar temel eğitimi tamamlanacakların sistemde ismi yok ise 27 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar sisteme İl Müftülüklerince başvurusu yapılacaktır.

8. Kursa katılacak görevliler, yolluk ve yevmiye tahakkukuna esas olacak resmi belgeleri ve 2 adet vesikalık fotoğrafı beraberinde getireceklerdir.

9. Görevliler, eğitim merkezinde derslerde yararlanmak üzere; tek ciltlik İslam İlmihali (Başkanlık yayını), Kur'an-ı Kerim Meali, ayrıca yatakhanelerde kullanılmak üzere şahsi eşyalarını yanlarında getireceklerdir" denildi.