1. Tarçınlı yoğurt

Probiyotik yoğurtlar içerisindeki bakteriler sayesinde sindirim sistemini rahatlatıyor. Uzmanlara göre yoğurt aynı zamanda yağ yakıcı bir özelliğe sahip. Ara öğünlerde birkaç kaşık tarçın serpiştirilmiş yoğurt yiyerek hem vücudunuz için gerekli kalsiyumu alabilir hem de kan şekerinizi dengeleyerek açlık hissini bastırabilirsiniz.

Diyet yapıyorsanız bu atıştırmalıklar size göre

2. Simit ve ayran

Yarım simit ve ayran harika bir ara öğün seçimi. Sağlıklı ve doyurucu bir seçenek olan simit ve ayranı öğünlerinize dahil edin.

3. Yulaf ezmesi ve çilek

Lif yönünden zengin birkaç kaşık yulaf ezmesinin üzerine birkaç çilek ve yarım bardak süt ekleyerek son derece doyurucu bir ara öğüne sahip olabilirsiniz.

Diyet yapıyorsanız bu atıştırmalıklar size göre

4. Meyve salatası

Vücudunuza gerekli vitamin ve kalsiyum alımı için elma, portakal ve muz gibi meyvelerden karışık bir tabak yaparak sindirim sisteminizi posalı yiyeceklerle rahatlatın.

5. Yarım kase patlamış mısır

Lif ve antioksidan bakımından oldukça besleyici olan mısır bağışıklık sistemini güçlendiren bir etkiye sahip. Günlük tahıl ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılayabileceğiniz mısırı yağsız ve tuzsuz şekilde tüketin.

 Diyet yapıyorsanız bu atıştırmalıklar size göre

6. Kuruyemiş

Kilo alımını azaltan kan şekeri dalgalanmalarını önleyen kuruyemiş, vücut için gerekli olan pek çok vitamini barındırıyor. Her gün bir avuç kuruyemişi ara öğün olarak tüketebilir ve açık hissinin önüne geçebilirsiniz.

7. Yulaflı kurabiye

Az şekerli yulaflı kurabiyeler ile doyurucu bir ara öğün geçirebilirsiniz. Yulaflı kurabiyelerden en fazla iki tane tüketin ve kurabiyelere fazla yağ koymayın.

Diyet yapıyorsanız bu atıştırmalıklar size göre

8. Bir bardak süt

Kalsiyum açısından son derece yararlı olan süt ile hem formunuzu koruyabilir hem de kemiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Süt içerken az yağlı olanları tercih edin ve miktarı bir bardak ile sınırlayın. Sütünüzün üzerine birkaç tutam tarçın ekleyerek tokluk hissini daha uzun süreye yayabilirsiniz.