Kar ve tipinin etkili olduğu Doğu'da 640 köy yolu ulaşıma kapandı
Araçları kara saplanan gazeteciler bir süre mahsur kaldı

Erzurum'da araçları kara saplanan gazeteciler de bir süre yolda mahsur kaldı.

Belediye ve karayolları ekipleri ulaşımın güçlükle sağlandığı noktalarda çalışmalarına hız kattı.

Kar yağışının yerini dondurucu soğuğa bıraktığı Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Dönertaş Köyü’nde buz tutan derede oltalarla onlarca kilo balık avlayan köylülerin sevinci ise kameraya yansıdı.

Ordu’da, Kabadüz Belediyesinin, kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu Çambaşı Yaylası'nda aç kalan sokak hayvanlarına ve kuşlara yem ve ekmek dağıtım uygulaması taktir topladı.

Kar yağışı ve olumsuz etkileri, doğu ile sınırlı kalmadı. Konya-Antalya karayolu yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle bir süre trafiğe kapatıldı. Yolda kalan araçlar, ekipler tarafından kurtarılarak dinlenme tesislerine yönlendirildi.

Adana’nın Pozantı ilçesinde aralıksız devam eden kar yağışı ve tipi, hayatı felç etti. Adana-Pozantı Otoyolu tek yönlü trafiğe kapandı.

Gülek Boğazı mevkisinde çok sayıda araç beklerken, vatandaşlar sosyal medya hesaplarından sürücülere uyarılarda bulundu.
Otoyolda uzun araç kuyrukları oluştu.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde ise hava sıcaklığının gece 3 dereceye düşmesi nedeniyle üreticiler, mahsulün etkilenmemesi için 'don nöbeti' tutmaya başladı.

Beklenen açıklama ise Meteoroloji'den geldi.

Kar yağışı, pazar günü yurdu terk edecek. Hava sıcaklığı, buna bağlı olarak haftanın ilk yarısında kademeli olarak artacak.

3 büyük kentte ise önümüzdeki 3 gün boyunca yağış görülmeyecek. Sıcaklık, 1-2 derecelik artış ile Ankara'da 6 dereceye; İstanbul'da 10 dereceye; İzmir'de 13 dereceye çıkacak.