İnternet kesintisi İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere birçok bölgede yaşanırken, bölgeden bölgeye değişmekle birlikte kesinti 50 dakikadan 120 dakikaya kadar devam etti. Gecenin ilerleyen saatlerinde de yer yer kesintiler yaşandı.

YA GÜNDÜZ KOPSAYDI

İnternetin 22:00 - 00:00 saatleri arasında kesilmesini "şans" olarak değerlendiren uzmanlar, gün içinde olabilecek bir kesintinin birçok sektörü olumsuz yönde etkileyeceğini ve çalışmaların aksayabileceğini kaydetti.

İŞTE KESİNTİNİN NEDENİ

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada fiber altyapının yayılımı ve her noktaya ulaştırılmasına aracılık eden MPLS (Multi Protocol Label Switching) sisteminin kurulumu sırasında sorun çıktığına dikkat çekildi. Tüm sistem yaşanan bu sorundan dolayı etkilendiğinden ülke genelinde birçok ilde kesinti yaşandı.http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim_2/tb.gif

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA

Cep telefonu operatörlerinin şebekelerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığından kullanıcılar şikayetlerini Facebook ve Twitter portalları üzerinden 3G bağlantılarını kullanarak dile getirdi. Yani interneti kesilen Türk vatandaşı yine internete girerek tepkisini gösterdi.

İNTERNETİN KESİLMESİNDE REDHACK'İN PARMAĞI VAR MI

Redhack, internet kesintisinin kendileri dolayısıyla olduğunu iddia ederken, Türk Telekom yetkilileri böyle bir şeyin söz konusu olmadığının altını çizdi.

GECE OLMASINA RAĞMEN ZARARA UĞRAYANLAR VAR

Bu arada dün saat 22:00 sularında meydana gelen internet kesintisi yüzünden zarara uğrayanlar da oldu. Haberimizi yayınlamamızın ardından okurlarımız bize onlarca e-posta gönderdi. Bir okurumuz, 27 Nisan Cuma tarihinin Kurumlar Vergisi Beyannamesi'nin son teslim tarihi olduğunu, kesinti nedeniyle beyannamelerin gönderilemediğine dikkat çekti ve kendisi gibi birçok örneğin yaşandığını, yetkililerden konuyla ilgili cevap beklediğini dile getirdi.

Kaynak:Hürriyet