Milyonlarca öğrenci sömestr tatiline kısa bir süre kala okullarda  sınavlarını olmaya devam ediyor.

Sınav sonuçlar ise e okul  Veli Bilgilendirme Sistemi ile online olarak kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. e okul öğrenci girişini TC kimlik numarası ve okul numarasını girerek yapabilirsiniz.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ'NE GİRİŞ YAP

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

1)Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası
2)Okul numarası
3)Birkaç güvenlik sorusu yanıtlanarak sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.

Ardından E-okul sınav sonuçlarını öğrenmek için not durumu üzerinden bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede birinci yazılı sınav ve sözlü notlarını görebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğrencilere ait not ve devamsızlık bilgisine kolay ve hızlı bir şekilde en güncel haliyle ulaşabilmek mümkün. Bu sistem öğrencilerle birlikte veliler için de oluşturulmuştur. E-okul sisteminde süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-okul veli bilgilendirme sistemine, resmi web sitesi olan https://e-okul.meb.gov.tr/ üzerinden erişilebilmektedir. Böylece öğrenci numaraları ve T.C.kimlik numaraları ile giriş yapılarak bu sistemden en etkin ve verimli şekilde yararlanılabilmektedir.

E-Okul VBS girişi ve E-Okul sınav sonuçları öğrenme

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

Veliler için çok büyük bir kolaylık olan veli bilgilendirme sisteminde yararlanmak istiyorsanız ilk olarak E-Okul uygulamasına erişebileceğiniz siteyi açın. Daha sonra açılacak olan sayfanı E-Okul kısmına giriş yapın. Açılacak olan yeni sayfanın üst kısmında yer alan veli bilgilendirme kısmının ilgili alanlarını doldurun. TC Kimlik numaranızı, öğrencinizin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içerisinde yer alan harf ya da rakamları yazın. Bu bilgilerin girişi sağlandıktan sonra giriş butonuna basarak, veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. Öğrencinizle ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

E-Okul Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

İnternet üzerinde kolay bir şekilde giriş yaparak öğrencinizle ilgili her türlü veriye çok kısa bir sürede erişebileceğiniz veli bilgilendirme sistemi ile öğrencinizin not bilgisini anında öğrenebilirsiniz. Öğrencinizin sınav sonuçlarını öğrenebilmeniz için, E-Okul’un resmi sitesine girerek, öğrencinizin TC Kimlik numarası, öğrencinin okul numarasın sisteme doğru bir şekilde aktardıktan sonra veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. Veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile öğrencinizin sınav sonuçlarını, sınav günlerini, devamsızlık durumunu, ödev ve etkinlik durumunu gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda E-Okul uygulamasını cep telefonunuza indirerek, telefonunuzdan da öğrencinizin bilgilerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Veli bilgilendirme sistemi ile öğrencinizin ders programını öğrenebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde yer alan ders programı sayesinde öğrencinizin okulda bulunmakta olduğu zorunlu saatleri öğrenebilir, dışarıda olduğu zamanların kontrolünü sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencinizin devamsızlık bilgilerini çok kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Öğrencinin raporlu ya da raporsuz olan devamsızlık durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Öğrencinizin sınav tarihlerini ve not bilgisini de anında öğrenebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde yer alan not bilgisi bölümü kısmından velisi olduğunuz öğrencinin hangi derslerden sınava girdiğini, hangi notları aldığı gibi birtakım bilgileri çok kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinizin yapmış olduğu proje ödevi kısmı ile öğrencinizin proje ödevinin olup, olmadığının kontrolünü kısa bir süre içerisinde sağlayabilirsiniz. Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinizle ilgili her tür bilgiye büyük bir kolaylıkla kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

E OKUL

Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na erişilebilmektedir.

Ayrıca e-okulda veliler, öğrencilerin okul durumlarının takibi yapabilsin diye açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları gösterilir. e-Okul öğrenci girişi için de e-okul vbs den aynı işlemler yapılarak öğrenciler kendi otlarını ve daha fazlasını görebilir.