Erzurum Memursen il Başkanlığının organize ettiği 15 Temmuz konulu(15 Temmuz Milli İrade Mücadelesi ve Sivil Toplum Konferansı) programa  Erkan Tan, Savcı Sayan ve Tarkan Zengin katıldı.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, Aziziye Belediye Başkanı Ahmet Cevdet Orhan, ÖĞ-DER Şube Başkanı Abdullah İkinci, Memursene bağlı sendika başkanları, üyeler ve halk katıldı.

Program Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde Memursen Erzurum İl Başkanı Abdullah Dumanın konuşması ile başladı. Daha sonra Tarkan Zengin moderatörlüğünde Savcı Sayan ve Erkan Tan sırayla 15 Temmuz ve Perde arkasını anlattı.

CHP Eski Mileltvekili Savcı Sayan yaptığı konuşmasında " 15Temmuz Hain darbe girişiminin siyonistlerce hazırlandığını ve kuklalarca uygulanmak istendiğini, 15 Temmuzun sadece bir darbe girişimi değil aynı zamanda birişgal hareketi"olduğunu anlattı. Sayan, ülkemizde bir iç savaş çıkarmak istediklerini ancak birlik ve beraberliğin bozulmadığını, halkın büyük bir kahramanlık gösterdiğini belirtti.Yine CHP'nin başındaki Kemal Kılıçdaroğlu hakında önemli iddilarda bulundu. CHP'nin fetö kıskacında olduğunu anlattı.

Basından yakınen tanınan Erkan Tan Mehter marşı ile geldiği kürsüde Basın ve medya kuruluşlarının nasıl etki altına alındığı, Yahudilerin basındaki etki ve çalışmalarının nasıl olduğunu anlattı.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Toplantı soru ve cevaplarla son buldu.