Erzurum Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız Sinop’a atandı. Erzurum’da Mayıs 2016’dan beri Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan Ercan Yıldız Sinop’a atandı. Yıldız’ın yerine atama yapılmadı. 
Milli Eğitim’de bürokrat değişimi İstanbul ve Ankara’dan sonra kentlerde devam ediyor. Mayıs 2016’da Kayseri Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yaparken Erzurum’a atanan Ercan Yıldız sürpriz bir şekilde Sinop’a atandı. Yıldız’ın önümüzdeki günlerde Sinop’a gideceği öğrenildi. 
Erzurum kamuoyu Ercan Yıldızın yerine kimin atanacağını merak ediyor. 


Özellikle öğrenci velileri başta olmak üzere vatandaşlar Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Erzurum’u tanıyan, Erzurum Milli Eğitim Camiasını yakından bilen, Erzurum kamuoyu tarafından tanınan, öz geçmişi eğitimde başarıları olan, camianın içerisinde, pratik düşünen, okulları tanıyan, idarecileri sadece isim olarak değil bir çoğunu şahsen tanıyan, eğitim sistemini bilen bir kişinin atanmasını bekliyor. 

ÖĞDER ŞUBE BAŞKANI ABDULLAH İKİNCİ'NİN SOSYAL MEDYA HESABINMDAN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Erzurum'da Milli Eğitimin her imkanı ve her türlü kaynağı mevcut. Yeter ki bu imkanlar doğru kişilerle adil,zamanında ve yerinde kullanılsın.
Yeter ki eğitimcilere yöneticilere yetki, değer ve imkan verilsin yapılamayacak iş yok. 
Erzurum birçok yönü ile diğer illere göre imkanları çok iyi. Mesela Atatürk Üniversitesi gibi çok büyük bir imkanı var. Çok ciddi faydalanılabilir.
Eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin moral ve motivasyonu yüksek tutulursa kurumlarda adalet ve iş barışı sağlanıp yapılan çalışmalara değer verilirse başarılacak çok iş var. 
Falanın filanın gölgesinde kalacak birisi değil tavanla, tabanla ve egitimin paydaşlarıyla , işin ehilleriyle istişare içinde görev yapacak adil, azimli, kararlı , gayretli ve üretken bir yönetim anlayışı sergileyecek birisi olmalı.
Erzurum'a gelecek müdürün yetkili gelmesi ve kadrolu olması gerekir. 
Erzurum eğitimde bugünkü durumundan her alanda daha iyi olabilir. Ve olmalı. Tarihinde eğitim kenti olan bu şehir daha iyi yönetilebilir. Eğitimin işleri sadece bina yapmak rutin işleri takip etmek olarak algılanmamalı. İşin ruhu kenarda kalmamalı.
İnşallah yeni gelen egitim yoneticisi bina inşaatínı takip ederken insan inşasını es geçmez. Ve buna yönelik çalışmalara imza atar. 
Giden il müdürümüz sn Ercan Yıldız beye'de yeni görevinde başarılar dileriz.