Kur'an Kuslarında okuyan ve hafız olan erkek öğrencilerin HAFIZLIK YARIŞMASI Türkiye Finali Erzurum Lala Paşa Camiinde yapıldı. Erzurum valisi Seyfettin AZİZOĞLU, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mevlüt DOĞAN, İl müftü vekilimiz Celal BÜYÜK Jüri başkanı Diyanet İşleri Başkanlığı Mushaflar İnceleme Kurulu Başkanı Osman ŞAHİN hoca, ÖĞ-DER Şube Başkanı Abdullah İkinci ve Yönetim Kurulu, Evrensel Hafızlar Derneği Başkanı Abdurrahman İkinci, Kuran Kurslarından eğitimciler, İlçe Müftüleri, müftülük personeli, ile kalabalık bir cemaat katılımıyla yapıldı.

Yarışmaya 7 bölgeden hafız yarışmacı katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Kuran Kursu öğrencileri arasında düzenlenen hafızlık yarışmasının finali bu sene Erzurum’da yapıldı. Hafız Abdurrahman Güvercin 1. oldu. 

Lalapaşa Camiinde düzenlenen final yarışmasında Komisyon Başkanı Hafız Osman Şahin, Hafız Abdurrahman Güvercin’in birinci olduğunu açıklarken, Manisa Akhisar Kur’an Kursu öğrencisi Ahmet Sait İpek ikinci, Düzce Hafız Hasan Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Salih Aydın ise üçüncü oldu.

Birinci olan Hafız Abdurrahman Güvercin’e 10 adet Cumhuriyet altını hediye edildi.