ÖĞ-DERDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN FİDAN 

Şuurlu Öğretmenler Derneği Erzurum Şubesi tarafından organize edilen fidan dikme etkinliğine Öğ-Der ve AGD yönetimi, üyeleri ve 150'den fazla Müdür, öğretmen ve öğrenci katıldı. ETÜ Fidanlığı bölgesinde gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinde öğretmen ve öğrenciler Orman Bölge Müdürlüğü tarafından önceden hazırlanan alanlara Mavi ladin ve çam fidanı diktiler.

Erzurum Lisesi, Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi, Necmeddin Erbakan Fen Lisesi, Hilalkent Anadolu Lisesi, İmam Hatip lisesi, Ahmet Yesevi imam Hatip Ortaokulu, Cumhuriyet Anadolu lisesi, ve farklı okullardan etkinliğe katılan öğrenciler her şehide bir fidan etkinliğinde 1000'e yakın fidan diktiler. Program öncesinde katılımcılara Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Gonca Şentürk tarafından "Fidan dikme nasıl olmalıdır" bilgilendirmesi yapıldı.

Çanakkale Savaşlarına katılan ve orada şehit olan 500 Liseli öğrenci anısına oluşturulan Hatıra fidanlığında tarihi bir gün yaşandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Öğ-der Başkanı Abdullah İkinci etkinliğe katkıda bulunan Erzurum Valiliği, Orman Bölge Müdürlüğüne, ETÜ'ye,  Erzurum Büyükşehir Belediyesine, Erzurum Lisesine ve tüm okullardan etkinliğe katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve doğa

Erzurum Lisesi Müdürü Selami Güneş'te katılımcılara bir konuşma yaparak etkinlikte katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Çanakkale'de şehit olan Erzurum Liseli 500 gencin anısına dikilen bu fidanlığa sahip çıkacağız dedi. 

Program sonunda Evrensel Hafızlar Derneği Başkanı Abdurrahman ikinci tarafından  Çanakkale de şehit olan  gençlere ve tüm şeitlerimize dua yapıldı.

Programdan sonra öğretmen ve öğrencilere Erzurum Lisesi tarafından Çanakkale'nin menülerinden olan Hoşaf dağıtımı yapıldı.

 PROGRAMDAN GÖRÜNTÜLER

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, dağ, açık hava ve doğa

 

 

 Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, dağ, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava