Sabancı Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinden cami ziyareti

Her yıl olduğu gibi bu yılda 1-7 ekim tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla Camiler ve Din Görevlileri Haftası tüm Türkiye’de birçok etkinlikle kutlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı, Kitap konusunda toplumda bir farkındalık oluşturmak amacı ile “Cami ve Kitap” teması Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki ana teması olarak belirledi. Cuma hutbesinde bu konu işlendi. 

Erzurum Yakutiye İlçesi Sabancı ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri ve öğrencileri okulun yanındaki üniversite camiini Camiler ve Din Görevlileri Haftasında ziyaret ettiler.

Camii din görevlileri öğrencilere caminin iç bölümleri ve camilerin önemi hakkında bilgiler verdiler. Caminin din görevlileri cami çıkışında öğrencilere meyve suyu ve kek ikram ettiler. Öğrenciler camiye gelmekten çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

NOT:Bizde Erzurum Eğitim Sayfası olarak bu örnek davranışları için Sabancı Ortaokulumuzu ve değerli öğretmenlerini, camide örnek bir karşılama sergileyen cami görevlilerini tebrik ediyoruz.