Kardeş Okullar Erzurum'da Buluştu

KARDEŞ OKUL PROJESİ kapsamında maddi ve manevi anlamda dayanışma sağlamak, işbirliği yapmak ve etkinliklerde bulunmak üzere işbirliği yapmış olan Erzurum Ziya Gökalp Anadolu Lisesi Öğretmenleri daha önce Nisan 2016'da İstanbulda ki kardeş okulu ziyaret etmişlerdi.

Şimdi de İstanbul Gazi Osman Paşa Behçet Canbaz Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve okul müdürleri ile Kardeş Okul kapsamında Erzurum Ziya Gökalp Lisesi’ni ziyaret ettiler.

 KARDEŞ OKULUMUZUN ZİYARETİ

Daha sonra konuk ve ev sahibi eğitimci ve öğrenciler , Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti. Başkan Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda misafir öğrencilere konuşarak, nitelikli, eğitimli ve donanımlı bir neslin öneminden bahsetti.

Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Gençlik, toplumların en büyük sermayesidir. Çocukluktan gençliğe geçen neslin toplumsallaşması, mevcut olan toplumun kültürünü, kalkınmasını ve neslinin sürdürülmesini sağlaması bir toplumun kendisini devam ettirmesi açısından oldukça önemlidir. Günümüzde yaşanan küresel süreçler, teknolojik gelişmeler, medya ve diğer kitle iletişim araçlarının toplumun bütün kurum ve kesimleri üzerinde etkileri bulunduğu gibi gençlik üzerinde de yadsınamaz etkileri vardır. Nitekim bu değişimlere en hızlı uyum sağlayan kesim, gençlik kesimidir. Sürdürülebilir bir gençlik politikası biz siyasetçilerin üzerinde önemle durduğu bir konudur. Şu anda bulunduğunuz sıraların ve sizlere sağlanan eğitim imkânlarının kıymetini çok iyi bilin. Size sağlanan bütün imkânları iyi bir şekilde değerlendirerek imanlı, irfanlı ve ahlaklı bir nesil olarak vatanımıza ve milletimize hayırlı bir fert olun.” dedi.