Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarının ortaklaşa yürüttüğü 'Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu' okul projeleri hakkında Erzurum'daki koordinatörlere bilgi verildi.
 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Uçar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Samih Kır'ın katıldığı toplantıda Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projelerinin hızlanması için her iki kurum yetkililerinin üzerlerine düşen sorumlulukları titizlikle yerine getirmesi kararlaştırıldı.

Erzurum Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut UÇAR başkanlığında Müdürlük ve Milli Eğitim Müdürlüğü Beyaz Bayrak koordinatörlerine yönelik Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projeleri kapsamında ilimiz genelinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul çalışmalarının hızlanması için iki kurum yetkililerinin üzerlerine düşen sorumlulukları titizlikle yerine getirmesi konusunda ortak kanaat oluştu.

Söz konusu toplantıda konuşma yapan Erzurum Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut UÇAR, “Gelecek nesillerimizin eğitim noktası olan okullarımızda hijyen, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam kültürünün söz konusu projeler vasıtasıyla farkındalığının ve bilincinin oluşmasını istiyoruz” diye konuştu. Ardından konuşma yapan Milli Eğitimi Müdür Yardımcısı Samih KIR benzer temennilerde bulunarak projenin ilimiz için hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Her iki kurum çalışanlarının da katılım sağladığı toplantı iyi niyet temennileri ile son buldu.