Erzurum'da, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında, yıllarca eğitim yapılan, binlerce öğrencinin okuduğu ve mezun olduğu Özel Aziziye  Kolejinde  polislerce yapılan araştırmada, kolejin en üst kısmındaki 2 katın  birleştirilmesiyle oluşturulan, içinde salonun da yer aldığı özel bir bölüm  ortaya çıkartıldı

Özel bölümün ikinci katına çıkan polis, çok daha büyük bir sürprizle karşılaştı. Burada yapılan kontrollerde ise gelen kişiler için hazırlanan iki ve üçer kişilik yatak odaları ile mutfak, küçük toplantı salonları ve restoran olduğu belirlendi.

Aynı katta restoranın içinden girilen bölümde de birbiriyle bağlantılı şeklinde tasarlanmış, içlerinde mutfak, banyo ve bekleme kısımlarının olduğu özel olarak hazırlanmış süit odalar ortaya çıkarıldı.

Bunun üzerine gerekli incelemeleri yapan ve polis, delilleri topladıktan sonra koleji mühürledi.

 - Okullara şehitlerin isimleri verildi

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü de KHK ile Milli Eğitim Bakanlığına devredilen, oldukça büyük bir alana kurulu bu koleji, daha sonra 4 ayrı okula çevirdi. Böylece milletin paraları ile yapılan okullar yine millete hizmet eder hale getirildi.

Bu alandaki binaların düzenlenmesi sonucu "Millet Okulları" adı verilen yerleşkede Şehit Murat Ellik İlkokulu, Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi, Şehit HASAN Yılmaz Kız Anadolu İmam Hatip lisesi ve 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu adıyla okullar açıldı.