DİRİLİŞ ERTUĞRUL'DA ŞOK GELİŞME İDDİASI 

TRT1 de yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisinin gelecek sezon yazdan itibaren Alparslan filmi çekecekleri iddia ediliyor. Sultan Alparsslan'ın yaptığı Malzagirt savaşını da konu alacak olan büyük bir proje hazırlığı içinden olunduğuda iddia edilenler arasında.

14 Haziranda sezon fnali yerine yeni bir filmin başlayacağı haberi Diriliş takipçilerini üzecek haber olsa da aynı kadronun başka bir tarihi diziye başlaması da önemli bulunacak bir gelişme olarak adlandırılıyor.

Dizi yönetiminden bu güne kadar bu konuda resmi bir açıklama gelmedi ama gelirse yayınlayacağımızı belirtmek isteriz.

Diriliş'in yapımcısından Alparslan dizisi geliyor

Gelecek sezon Diriliş Ertuğrul yerine Alparslan filmi mi başlayacak şimdi merak konusu bu. Bazı haberlerde Osman ve Orhan bey dönemininde yeni dönemde oynayacağı da belirtilenler arasında.

Diriliş Ertuğrul' filminin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ Sabah'tan İlker Gezici'ye verdiği röportajda Diriliş'in 2017'de bitmesiyle beraber Türk tarihinin dönüm noktası olan Malazgirt'i çekeceklerini de söylediği belirtilenler arasında.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ata binen insanlar, at ve yazı

ALPARSLAN ORTA ASYA'DA ÇEKİLECEK
 

 
Şu an üzerinde çalıştığınız bir proje var mı? 
 
Evet var; Alparslan'ı çalışıyor, Malazgirt'i yazıyorum. Şu an hikayesi bitti. Senaryosu yazılacak. 2017 Ocak'ta çekimlere başlayacağız. Orta Asya'da çekmeyi planlıyoruz. Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olacak. 
alparslan ile ilgili görsel sonucu
 
YURT DIŞINDAN OYUNCULAR DA OLACAK
 
 Oyuncu kadrosu belli mi? 
 
Henüz oyuncular üzerinde çalışmıyoruz. Ama Alparslan kafamda belli. Çalışmak istediğimiz yurt dışından oyuncular da var. İletişim halindeyiz. Çok büyük bir iş olacak." dedi.
İlgili resim