ŞENOCAK HOCA, SÜRGÜN GİBİ GÖREVDEN SONRA

DİYANETTEKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Yaptığı vaazlar ve verdiği hutbelerle etkili olan, hakkı ve hakikati korkmadan anlatan  televizyon programlarında etkin ve uyarıcı konuşmaları olan İhsan Şenocak hoca susturuldu.

İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu İhsan Şenocak Hoca göreve iade edildikten sonra Sinop'a eğitim uzmanı olarak gönderilmişti.

Şenocak Hoca Diyanet'ten sürpriz şekilde  istifa ettiği belirtiliyor.

Bir kaç ay önce hakkında soruşturma açılıp açığa alınan, soruşturmanın ardından Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi'ndeki görevine iade edilen Şenocak'a son olarak Sinop İl Müftülüğü Eğitim Uzmanı görevi verilmişti.

Edinilen bilgiye göre İhsan Şenocak Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki görevlerinden istifa ederek İFAM'daki çalışmalarına devam edeceği öğrenildi.

Şenocak, hangi sebepten dolayı istifa ettiğine dair ise henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Açıklama yaptığında sitemizde yayınlayacağız.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

1 HAFTA ÖNCEKİ HABER ŞÖYLE İDİ

Başörtüsü ve üniversiteliler hakında konuşma yapan, ardından hakkında soruşturma açılıp açığa alınan, daha sonra da görevine iade edilen İlahiyatçı İhsan Şenocak Hoca, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından göreve geri iade edildi ancak yeni bir göreve atandı. 

İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu İlahiyatçı Dr. İhsan Şenocak hakkında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından soruşturma açılmış, 27 Ekim 2017 tarihinde 'soruşturmanın selameti' gerekçe gösterilerek açığa alınmıştı.

İhsan Şenocak'ın açığa alınmasına sebep olan konuşmasında dikkat çeken bölüm;

"Kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah'ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ'ye, Boğaziçi'ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme."

3 ay sonra Şenocak, geçtiğimiz hafta görevine iade edilmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Samsum Aşık Kutlu Eğitim Merki'nden görevli olan İhsan Şenocak'ayeni görev verildi. Şenocak, Sinop İl Müftülüğüne eğitim uzmanı olarak görevlendirildi. Kısacası Şenocak Hocanın bu tayini  sosyal medya da Sinop'a sürgün olarak değerlendirdi.