Bol bol taze sebze ve meyve tüketin

Taze meyve ve sebzelerde bulunan vitaminler sayesinde vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmemiz sayesinde, enfeksiyonlara daha dirençli hale gelebiliriz. Özellikle ıspanak, lahana gibi mevsim sebzeleri vücut için en önemli vitamin ve mineralleri içeriyor.

Gribal enfeksiyon soğukla birlikte herkes etkisi altına almaya başladı. Hepimizin bildiği gibi grib’in en büyük ilacı C vitaminidir, ve Limon en büyük C Vitamini deposudur. Sizde gribal enfeksiyondan kurtulmak için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

gripten korunmanın yolları 04 Gripten Korunmanın Yolları

Kendinizi kefir ve yoğurdun ellerine bırakın!

Kefir ve yoğurt içerdiği yararlı mikroorganizmalar yardımıyla tümör oluşumunu engellemekte ya da var olanın ilerlemesini azaltmaktadır. Kefirin içindeki yararlı bakteriler, bol miktarda vitamin (K vitamini, B1 vitamini, folik asit, B12, ve biyotin) sentezi yaparlar. Kefir ve yoğurdun içeriğindeki vitamin ve sağlıklı mineraller sayesinde kışı gripsiz atlatmamanız için hiç bir sebep yok!

Bol su içmeyi ihmal etmeyin

Su, vücudumuzdaki toksinleri atmamızı sağlayan en önemli yardımcımız. Özellikle grip gibi bir enfeksiyon hastalığına yakalandığınız zaman, bol bol su tüketerek vücudumuzun kendini yenilemesini sağlamamız gerekiyor.

su ile ilgili görsel sonucu

Ayaklarınızı 10 Dakika Ovarak

Topuk ve Ayaklar’ın emilimi yüksek oldupu için ayak ve topuklarımıza sürdüğümüz maddeler hızlı bir şekilde bedenimize yayılır. Limonu topuk ve ayak üzerine masaj yaparak 10 dakika uygularsanız grip enfeksiyonunu hızlıca atmış olacaksınız.

Limon Suyu, Tuz ve Karabiber Karışımı ile

1 çorba kaşığı Limon suyu, Tuz ve Karabiberi karıştırın ve içiniz.

Bu karışım içimizdeki tüm gribal enfeksiyonları etkisiz hale getirecektir.

Limon Suyu ile Gargara Yapın

2 Çorba Kaşığı Limon suyu ve Yarım çar bardağı suyu karıştırın.
. Hepimizin bildiği gibi grib’in en büyük ilacı C vitaminidir, ve Limon en büyük C Vitamini deposudur. Sizde gribal enfeksiyondan kurtulmak için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

Ayaklarınızı 10 Dakika Ovarak

Topuk ve Ayaklar’ın emilimi yüksek oldupu için ayak ve topuklarımıza sürdüğümüz maddeler hızlı bir şekilde bedenimize yayılır. Limonu topuk ve ayak üzerine masaj yaparak 10 dakika uygularsanız grip enfeksiyonunu hızlıca atmış olacaksınız.

GRİPTEN KORUYAN MUCİZEVİ BİTKİ ÇAYLARI

EKİNEZYA ÇAYI

Deneysel ve klinik çalışmalar sayesinde bu bitkinin soğuk algınlığı ve grip etkenlerine karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmalarda, ekinezyanın hem bu virüsleri öldürdüğü hem de virüslerin yol açtığı iltihap miktarını kontrol ederek üst solunum yollarındaki iltihabın yol açacağı hasarı engellediği gözlemlenmiştir. Dilerseniz hazır paketlerde de alacağınız bu bitkinin çayını içerek gripten tüm kış korunabilirsiniz.

SAĞLIK DEPOSU ZENCEFİL VE KUŞ BURNU KARIŞIMI

4-5 bardak suya, bir adet kabuk tarçın, 2-3 adet top karabiber, birkaç tane karanfil, 1 çay kaşığı toz veya taze 1 parça zencefil, kabuklu çekirdekli elma dilimi, kabuklu çekirdekli limon dilimi, ve son olarak da kuşburnu atılır ve kaynatılır. Dilerseniz en son karışımın içine, ıhlamur, nane ekleyebilirsiniz. Çayın rengi sarımtrak bir hal alınca süzüp, bol balla karıştırın ve afiyetle için.

DOĞAL ANTİBİYOTİK: MASALA ÇAYI

Bu karışım 2 kişiliktir.

Malzemeler:

5 bardak sıcak su
4-5 tane karanfil
5 karabiber tanesi
Çay kaşığının ucu kadar çörek otu

1 yemek kaşığı bal
4 tatlı kaşığı siyah çay
2 bardak süt

Çayımızı demledikten sonra oda sıcaklığına gelene kadar bekliyoruz ve sonra sütü eklemeyi ihmal etmiyoruz. Eğer çok sıcak çayın içerisine sütü ilave ederseniz, süt kesilebilir.

gripten korunmanın yolları 08 Gripten Korunmanın Yolları