Her hafta Cuma günler hadisler ile hadis ve kıssa yorum dersleri yapacağız.

 

hadis ile ilgili görsel sonucu

Burada Peygamber Efendimiz (S.a.v.) Bir insanın Kalbinin Değerini anlatmaktadır.İşin hassasiyetini anlamak gereklidir.Allahın evini Yıkmak demek Allah ile Savaşdır.

 

hadis ile ilgili görsel sonucu

Burada Bizim Medet umacağımız kişin Tek Allah (c.c)'dir.Başka Kimseden Medet Ummamalıyız.

 

hadis ile ilgili görsel sonucu

 

Peygamberimizde Dediği gibi hata yapmak insana mahsus; insan, kul dediğinde hata yapan kişi gelir akıla ama bununla beraber kul hata yaptığını anlayıp tövbe edendir.

hadis ile ilgili görsel sonucu

Bizim istediğimiz birşey olmasa hemen diyiyoruz ki Alahım niye olmadı bu iş,Peygamberimizde diyiyorki Allah  onu nasip etmemisse daha iysi vardır.

tesettür hadis ile ilgili görsel sonucu

Şimdiki zamanda hep kızlara kapan söyle böyle et, Erkekleri ise kendi kafalarına bırakıyolar.Yaptığımız en büyük hatalardan biride o Allah (c.c.) Sadece kızlaramı tesettür vermiştir.

tesettür hadis ile ilgili görsel sonucu

Zamani gençler genellikle tesettürü moda yapmış biri başörtü örter etek giymez,biri pardösü giyer dar vucut hatlarını belli eden,biri etek başörtüsü giyer ama milletin dikkatini çekicek kadar renkli.

Tesettür bu değil  Tesettür;vucut hatlarını belli eden,Milletin içinde kendini belli eden ,tesettürü tarz yağpan değil,Farzi Gereğini  Yapandır.