Erkekler için Sarımsak İle Saç Uzatma

Uzmanlar sarımsağın fazla beklemesi sonucu saçları döktüğünü, 2 saatten az bekletilen sarımsağın saçları besleyerek çoğalttığını söylüyor.

  • 4 – 5 diş sarımsak

Hazırlanışı: Sarımsakları bir havanda ezdirin ve ezdiğiniz sarımsak ile saç diplerinize sıcaklığı hissedinceye kadar masaj yapın. Saçlarınızda sarımsağı yarım saat bekletin ve saçlarınızı doğal bir şampuanla güzelce yıkayın. 2 günde 1 kez uygulayacağınız bu kürü süresinden fazla bekletmemeye özen gösterin. Özellikle akşamları yapar yıkarsanız ertesi sabah rahatsız edici bir koku hissetmezsiniz.

Erkekler için Badem Yağı İle Saç Uzatma Yöntemi

Birçok sitede badem yağının şampuana dökerek uygulanması gerektiği söylenmiş, siz sakın bu hataya düşmeyin. Şampuanlar kimyasal madde içerir ve badem yağı ile karıştığında badem yağının saçlara hiçbir etkisi olmaz.

  • Badem yağı
  • Zeytinyağı

Hazırlanışı: Badem yağı ve zeytinyağını eşit miktarlarda karıştırarak ocakta çok hafif ılıtın. Parmak uçlarınızla asla tırnaklarınızı kullanmayın saç diplerinize masaj yaparak yağı iyice yedirin. Yarım saat boyunca saçlarınızda bekletip saçlarınızı doğal bir şampuanla yıkayabilirsiniz.

Erkekler için Lavanta Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi

  • Su ( 3 bardak )
  • Lavanta ( 1 tutam )

Hazırlanışı: Suyu kaynatın ve içine lavantayı ilave ederek 20 dakika süresince demlenmesi için bekletin. Süre sonunda karışımı süzdürün ve saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Karışımı saçlarınızda yarım saat bekletip ardından doğal bir şampuanla yıkayın. Haftada 2 kere mutlaka saçlarınıza uygulamalısınız. Aksi taktirde faydasını görmezsiniz.

 Kekik ile Yapılan Doğal Saç Uzatma Tarifi

  • 80 gr kekik
  • 1 litre su

Suyun içine atılan kekik 5 dakika süreyle kaynatılır. Ocaktan alınan karışım ılık haldeyken süzülür ve suyu saç diplerine sürülür. 30 dakika sonra saçtan arındırılır. Özellikle saçları kahverengiye dönük erkekler için bu karışım saçlarına canlılık katacaktır. Saçlarını uzatmak isteyen erkekler haftada 1 bu karışımı uygulayabilir.

Erkekler için Saç Uzatma Önerileri