Gün geçmiyor ki bir adamı hedef tahtasına konmasın. Hakkı konuşan yanlışlara aleni itiraz eden hocalar bazı basın organları tarafından hedef tahtasına konuluyor ardından yargısız infazla hem itibarıo hem konumu yok ediliyor.

İhsan Şenocak, Cevat Akşit, Nurettin yıldız bunlardan bazıları.

Kamuoyunun yakından tanıdığı İhsan Şenocak, Cübbeli Ahmet, Nurettin Yıldız ve Muhammed Emin Yıldırım biraraya gelerek birlik mesajı verdi. Toplantıya İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve gazeteci Nevzat Çiçek de katıldı.

Görüşmeyle ilgili açıklamayı gazeteci Nevzat Çiçek yaptı. 

"Geçen günlerde hocalar bir araya geldi...Hem kendi aralarındaki sorunları konuştular hem de dargın olanlar barıştı. Herkes kendisine göre bundan sonra yapması gerekenleri masaya yatırdı. Neden bunlar yaşanıyor sorusuna cevap aradı. Ben de ortak istek üzerine moderatörlük yaptım" diyen Çiçek, neler konuşulduğunu ise şöyle sıraladı. 

Hocaların buluşmasında ne konuşuldu:

1-Bir aydır zaten biraraya gelmek için hocalar birkaç kez görüştü ama programları uymamıştı bu nedenle görüşme geçen hafta gerçekleşti

2-Hocaların buluşmasını Cumhurbaşkanına karşı birleştiler tarzı bir yaklaşımla sunmak doğru değildir

3-Hocalar buluştu çünkü, beş-on sene önceki sohbetlerden cımbızlanarak bir operasyon çekiliyordu tümüne. Bu konu masaya yatırıldı.

4-“Böyle bir durumda küskünlüklerin ve dargınlıkların yeri ve zamanı değil” dendi.

5-Ehl-i Sünnete karşı sistematik saldırılar yapıldığı ve bunun hocalarla halkın temasını kesmeye yönelik olduğu

6-15 Temmuz’da darbeye direnen bu hocaların üzerine bilinçli gelindiği

7-Operasyonun dış kaynaklı olduğu

8-Hocaların kendi aralarında bir istişare mekanizması kurulması gerektiği” ifade edildi.

9-Ayda bir mümkünse toplanılmasında görüş alışverişinde bulunulmasının önemli olduğu ve farklı hoca ve kesimlerle de bunun genişletilmesi gerektiği ifade edildi.