iPhone 7 ve iPhone 7 Plus henüz satışa sunulmadan gelecek yıl tanıtılacak iPhone modeli hakkında güvenilir kaynaklardan bilgiler gelmeye başladı. iPhone’nun 10’uncu yılını kutlamaya hazırlanan Apple, iddiaya göre tasarım noktasında bu defa cesur olacak. Peki iPhone 8 nasıl bir tasarıma sahip olacak?

iPhone 8 Nasıl Olacak?

Selefine göre daha ince bir tasarıma sahip olması beklenen iPhone 8 için konuşulan bir diğer gelişme ise kavisli ekran yapısı. Samsung’un 2017 amiral gemi modellerinde tamamen benimseyeceği kavisli ekrana Apple yeni iPhone ile birlikte geçiş yapabilir. Ancak kavisli ekranın Plus modeline özgü olması bekleniyor.

Kulaklık girişinden yoksun olacak iPhone 8’de ayrıca kablosuz şarj, hızlı şarj, gelişmiş su direnci ve daha yetenekli çift kamera (Plus modeli) özelliklerinin yer alacağı konuşulan diğer gelişmeler.

iPhone 8 ne zaman çıkacak? iPhone 8 özellikleri ve fiyatı ne kadar olacak?

Kenardan Kenara Komple Ekran

Apple'a yakın pek çok kaynağa göre 2017 yılında tanıtılacak iPhone'un özellikle ön yüzü tamamen yeniden tasarlanmış olarak karşımıza çıkacak. Ancak bu yeni tasarım, iPhone ile özdeşleşmiş en önemli tasarımsal şeylere de elveda dememize sebep olacak; üst ve yan ince çerçeveler ve 'home' düğmesi.

Bunları kaldıracak olan Apple, yeni iPhone'da boşta kalan yerleri de ekrana dahil ederek kenardan kenara, komple bir ekran modeli ile karşımıza çıkabilir. Böyle bir tasarım olursa hem Touch ID parmak izi okuyucu sensör, hem de ön kamera ekranın içine dahil olabilir. Bu da tasarım konusunda tam anlamıyla bir devrim demek.

Son olarak bildiğiniz gibi Apple bir süredir OLED ekranlar ile haşır neşir olmuş durumda. Yeni iPhone'larda OLED ekranlar bulunmuyor ancak 2017'de tanıtılacak iPhone'larda esnek OLED ekran olma ihtimali yüzde yüz gibi bir oranda dersek yanlış olmaz.

iPhone 8  fiyatı!

iPhone 8 akıllı telefonun fiyatının 3000-4000 TL arası olmakta beklenirken,