Siyonist İsrail, Kudüs Müftüsünü vurdu!

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, İsrail polisinin Haremi Şerif'in Aslanlı Kapı bölgesinde yatsı namazından sonra cemaate yaptığı müdahalede plastik mermiyle vuruldu.
Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’da estirdiği terör artarak devam ediyor.

Filistin’in kanaat önderlerinden Kudüs Müftüsü ve Kudüs Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri, yatsı namazı esnasında Mescid-i Aksa’nın giriş kapısında cemaate saldıran terör devleti askerlerince plastik mermi ile vurularak yaralandı. Aynı saatlerde onlarca müslümanı hunharca saldırıp yaraladı.

İsrail, Kudüs Müftüsünü vurdu

Şeyh İkrime, yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, Şeyh İkrime için tüm müslümanlardan dua ricasında bulundu. An itibariyle Filistinli Müslümanların işgal güçlerine direnişi devam ediyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

HAMAS'TAN AÇIKLAMA

Hamas liderlerinden İsmail Radvan, "İşgalciler ateşle oynuyor. İşgal edilmiş Kudüs'te namaz kılanlara saldırmakla kendisine cehennem kapısını açıyor." ifadelerini kullandı.

Ayrıca 50 yaralının olduğu ifade edildi.

Vakit namazlarını Aksa'nın kapılarında kılan cemaate İsrail polisi zaman zaman sert şekilde müdahale ediyor. Yahudi yerleşimciler ise daha önce olduğu gibi çok sayıda İsrail polisi eşliğinde Aksa'nın avlusuna alınmaya devam ediyor.

AA muhabirinin Filistin Kızılayı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, yaralanan Şeyh Sabri, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan el-Makasid hastanesine kaldırıldı.

Şimdiye kadar Şeyh Sabri'nin sağlık durumuna ilişkin herhangi bir makamdan açıklama yapılmadı.

Filistin Kızılayı, Aslanlı Kapı'da yaşanan olaylarda çok sayıda kişinin yaralandığını, yaralıların durumunun ağır ve orta düzeyde olduğu bilgisini aktardı.