SÖZDE İSLAMİ HARKET GİBİ KENDİNİ GÖSTERİP BİNLERCE GENCİ İSLAM KANDIRAN ÖRGÜT

Siyonist rejim İsrail Savaş Bakanı, IŞİD teröristlerinin bir kez Golan’da İsrail askerlerini yanlışlıkla hedef aldıkları için derhal özür dilediklerini ifşa etti. Böylece bu örgütte siyonist örgütlerin maşası-piyonu olduğunu bir kez daha isptalamış oldu.

Siyonist rejim İsrail’in eski Savaş Bakanı Muşe Yalon, rejimin kanal 10 televizyonuna verdiği mülakatta, “İsrail”e doğru yapılan atışların çoğu, IŞİD tarafından değil, Suriye ordusunun kontrolündeki bölgelerden olduğunu ifade etti.

IŞİD’in bir kez işgal altındaki Golan bölgelerine saldırdığını söyleyen Moshe Yaalon, IŞİD’in bu işten dolayı İsrail'den özür dilediğini dile getirdi. Yaalon, “İsrail’e sürekli saldırı düzenleyen İran’dır. İsrailli güçlere karşı yapılan en çok saldırı ise Suriye ordusunun bulunduğu bölgelerden gerçekleşiyor. IŞİD son zamanlarda sadece bir defa yanlışlıkla bizim güçlerimize ateş açtı ve ardından hemen özür diledi.”

Bu güne kadar Mescidi ksa dahil olmak üzere birçok kutsala saldıran İsraille ilgili İŞİD liderlerinin en küçük bir tepkisi görülmedi. Bunun nedeni ortaya çıkmış oldu.

IŞİD İsrail'den özür dilemiş ile ilgili görsel sonucu

IŞİD teröristleri daha önce de sosyal medya üzerinden 'İsrail ile savaşma görevimiz yok' itirafında bulunmuşlardı. IŞİD İsrail ile savaşmama gerekçesi olarak, “İslam dünyasının kontrolünü ele geçirmiş olan putlardan kurtulmadığımız sürece, Kudüs özgürlüğüne kavuşamaz” açıklamasını yapmıştı.

'İSRAİL BİR TARAFA MÜDAHALEDE BULUNURSA, DİĞER TARAFIN ÇIKARLARINA HİZMET EDER'

Suriye'de İran, Rusya, El Kaide ve IŞİD gibi birçok grubun bulunduğunu ifade eden eski İsrail Savunma Bakanı, şunları kaydetti:


İsrail: IŞİD'in Suriye'de yenilgiye uğramasını istemiyoruz
"Bu şartlar altında sorumlu ve çok dengeli bir politika izlemek zorundasınız. Bu şekilde bir taraftan kendi çıkarlarınızı korurken, diğer taraftan da olaya müdahil olmaktan kaçınmalısınız. Çünkü İsrail, bir taraf adına müdahalede bulunursa bu diğer tarafın çıkarlarına hizmet edecektir. Bu sebeple biz İsrail olarak kırmızı çizgilerimizi ilan ettik. Her kim egemenlik hakkımızı ihlal ederse bizim gücümüzü anında tüm ağırlığıyla hissedecektir. (Suriye'den İsrail'e saldırılar) Genellikle Esad rejiminin kontrolündeki bölgelerden geliyor. Ancak IŞİD'in bulunduğu noktalardan saldırı yapıldığında, IŞİD hemen İsrail'den özür diledi."

İsrail Savunma Bakanı Ya'alon istifa etti
İsrail ordu sözcülüğü yetkilileri Yaalon'un açıklamaları ile ilgili yorum yapmadı. Yaalon daha önce de İsrail'in Suriye sınırında İran'ın kontrolünde olan örgütler yerine IŞİD'in etkin olmasını tercih edeceğini söylemişti.
Moşe Ya'alon geçen yıl mayıs ayında Başbakan Benyamin Netanyahu ile yaşadığı anlaşmazlığın ardından bakanlık ve milletvekilliği görevinden istifa etmişti.

İsrail: IŞİD'in Suriye'de yenilgiye uğramasını istemiyoruz ile ilgili görsel sonucu

İsrail askeri istihbarat şefi Halevi, ülkesinin en önemli müttefiklerinden ABD’nin başını çektiği uluslararası koalisyonun IŞİD’le mücadelesini desteklemediklerini açıkladı.

İsrail Savunma Bakanı Yalon: IŞİD'i İran'a tercih ederim
Herzliya Konferansı’nda konuşan İsrail askeri istihbarat şefi Tümgeneral Herzl Halevi, Irak ve Suriye’de sürdürülen IŞİD’le mücadeleye ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu.
IŞİD’in son üç ayda hilafet ilan ettiği günden bu yana ‘en zor günlerini yaşadığını’ söyleyen Halevi, “İsrail, Suriye’deki durumun IŞİD’in yenilmesiyle sona ermesini istemiyor” ifadelerini kullandı.

Halevi sözlerini şöyle sürdürdü: “Süper güçlerin bölgeden çekilerek İsrail’i Hizbullah ve İran’ın karşısında yalnız bırakması İsrail’i güç bir duruma sokar. Bu nedenle de kendimizi böyle bir pozisyonun içinde bulmamak için elimizden geleni yapmak zorundayız.”

Eski İsrail Savunma Bakanı Moşe Ya’alon da ocak ayında yaptığı bir konuşmada İran karşısında IŞİD’i tercih edeceklerini, çünkü İran ve onun desteklediği grupların İsrail için tehdit oluşturduğunu söylemişti.

IŞİDİsrail Savunma Bakanı Yalon: IŞİD'i İran'a tercih ederim

İsrail'in baş düşmanının İran olduğunu söyleyen Savunma Bakanı Moşe Yalon, "İran ve IŞİD arasında tercih yapmam istense IŞİD'i seçerim" dedi.
Suudi Başmüftü: IŞİD'ciler İsrail askeri
Yedioth Ahronoth gazetesinde yer alan habere göre, İsrailli düşünce kuruluşu İsrail Milli Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü'nün Tel Aviv'de düzenlediği konferansta konuşan Moşe Yalon, "İran ve IŞİD'den biri ile çalışma konusunda tercihte bulunmam istense IŞİD ile çalışmayı seçerim" ifadesini kullandı.
'İran'ın geçmişte olduğu gibi şimdi de İsrail'in baş düşmanı olduğunu' belirten Yalon, İran'ın, bölgedeki uzantılarına destek olmak ve yardım etmek için yakın gelecekte on milyarlarca dolarlık silah satın alma anlaşması imzalayacağını savundu.

'İRAN VE MÜSLÜMAN KARDEŞLER ORTAK DÜŞMAN'

İsrail'den İran'a tehdit: Öyle ya da böyle durdurulmalı
Yalon, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kuveyt ve bu gruptaki diğerleri ile İsrail arasında büyük ölçüde ortak noktalar bulunduğunu; İran, Müslüman Kardeşler ve uluslararası cihat güçlerinin ortak düşmanları olduğunu anlattı.
Bugün çıkarların ve ilişkilerin anlaşmalar ve barış konferanslarından daha önemli olduğunu aktaran Yalon, Batı'nın bu fırsatı değerlendirmeyi başarmasını umduğunu kaydetti.